Лудогорец допусна грандиозна издънка срещу Царско село в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, игран в Разград.

Срещата завърши 1:1, като домакините поведоха в 28-ата минута, когато Ихиньо Марин беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Иван Бандаловски в наказателното поле.

В 83-ата минута домакините спечелиха нов наказателен удар, от който Клаудиу Кешеру не уцели вратата. Гостите стигнаха до ремито с попадение на новото си попълнение Лъчезар Балтанов в 94-ата минута.

С равенството разградчани събраха 18 точки, колкото има и лидерът Локомотив Пловдив, който във вторник приема Арда Кърджали.

Царско село вече има 13 т. и се изкачи на 5-мо място. В следващия кръг Лудогорец гостува на Монтана, а възпитаниците на Любослав Пенев приемат "смърфовете".

Тази вечер официален дебют за Лудогорец направи и Кирил Десподов. Той се появи като резерва в 55-ата минута на мястото на Бернард Текпетей и изработи втората дузпа за "орлите" в двубоя.

Първата добра възможност в мача се откри пред Бърнард Текпетей, след добър индивидуален пробив и изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

После Инхинио Марин също пробва да отбележи, ала вратарят на гостите спаси, за да се стигне до 27-ата минута, в която домакините получиха дузпа.

Тя бе отсъдена заради игра с ръка  на Иван Бандаловски в наказателното поле след рикошет. Зад топката застана Инхинио и хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата – 1:0

Пет минути преди почивката Марин пропусна чудесна възможност да удвои, след като Джони Пласид отрази силен удар, а после спаси с крак и опита за добавка на нападателя.

Така паузата дойде при резултат 1:0 в полза на шампионите, а скоро след нея гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

Точно след изтичането на първия игрови час пък на терена се появи Кирил Десподов, който дебютира след трансфера си от Италия и в 83-ата минута финтира Ивайло Марков, а той го фаулира в пеналта.

Това доведе до втора дузпа за Лудогорец, с чието изпълнение се нагърби появилият се като резерва Клаудиу Кешерю.

Румънският нападател обаче стреля много силно и прати топката над вратата, разминавайки се със своя гол №99 за Лудогорец.

В четвъртата минута на добавеното време пък се стигна до сензацията, тъй като Лъчо Балтанов засече с глава едно центриране и оформи крайното 1:1.

Лудогорец – Царско село 1:1

Голмайстори: 1:0 Марин (28-д), 1:1 Балтанов (94)

Лудогорец: 23.Пламен Илиев, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци , 24.Оливие Вердон, 22.Джордан Икоко, 18.Светослав Дяков, 7.Алекс Сантана, 10.Елвис Ману, 37.Бернард Текпетей (55-Кирил Десподов), 95.Каули Oливейра  (71-Доминик Янков), 9.Ихинио Марин  (56-Клаудиу Кешерю)
Треньор: Павел Върба

Царско село: 30.Джони Пласид, 4.Ивайло Марков, 6.Антонио Георгиев, 8.Панайотис Лука (46-Стефан Христов), 10.Борис Галчев (78-Лъчезар Балтанов ), 93.Иван Бандаловски , 11.Андерсон Кордейро (64-Гианис Геролему), 14.Божидар Васев, 17.Реян Даскалов , 22.Луис Ферейра, 9.Мирослав Будинов
Треньор: Любослав Пенев