Лудогорец победи с 3:1 като гост Монтана в мач от 10-ия кръг на efbet Лига.

Домакините поведоха чрез Тони Тасев още във 2-ата минута, но разградчани обърнаха до 2:1 с голове на две от новите си попълнения.

Първо Ихиньо Марин изравни в 10-ата минута а в 52-ата Елвис Ману даде преднина на гостите. Крайният резултат оформи Доминик Янков в края.

С успеха Лудогорец събра 20 точки и заема 2-ро място в класирането, на 2 пункта от лидера Локомотив Пловдив. Монтана остава с 11 т. и се намира на 11-та позиция.

В следващия кръг "орлите" приемат Левски, а новакът в елита гостува на "смърфовете".

Още във 2-ата минута домакините поведоха с гол на Тони Тасев, който получи топката в наказателното поле и финтира Икоко, след което шутира през краката му и вкара третото си попадение от началото на сезона за 1:0.

Гостите реагираха и в 10-ата минута изравниха чрез Ихинио Марин, който бе оставен непокрит при центриране от корнер и преодоля Макенджиев за 1:1. Шест минути по-късно Николай Минков пробва да изненада Владислав Стоянов с шут от далечна дистанция, но стражът на "орлите" изби.

В 21-ата минута голмайсторът за гостите Ихинио Марин напусна терена принудително, изнесен на носилка след влизане в краката му на Раян Сенхаджи. На негово място в игра се появи Елвис Ману. Минута след това удар на Абел Анисе беше париран от Макенджиев.

Лудогорец бе на път да стигне до пълния обрат, но Макенджиев спаси шут на Текпетей в 32-ата минута и се намеси на два пъти в 38-ата минута след центрирания от корнер на Каули и удари на Анисе и Дяков. Четири минути след това Каули отправи неточен удар над вратата.

Шест минути след почивката Лудогорец направи пълен обрат. Текпетей получи топката от Анисе отдясно на наказателното поле и центрира на далечната греда, където Елвис Ману от няколко метра вкара за 1:2.

Веднага след попадението Монтана отговори със силен удар на Тони Тасев, но въпреки че топката отскочи от мокрия терен, Владислав Стоянов спаси. Последваха спокойни минути, в които голови положения пред двете врати липсваха.

В 86-ата минута гостите организираха страхотна контраатака и вкараха нов гол. Текпетей получи отляво и със страхотен пас изведе Доминик Янков, а младежкият национал нанесе удар, като топката мина между краката на Макенджиев за 1:3.

Монтана - Лудогорец 1:3