Лудогорец допусна втора поредна загуба в група J на Лига Европа, след като отстъпи на ЛАСК Линц с 3:4 като гост. Така разградчани доста усложниха своето положение в групата.

Треньорът на „орлите“ Станислав Генчев изненадващо направи промяна на схемата и вместо наложената 4-2-3-1, той заложи на 4-3-3. Причината за това бе ясна – липсата на нападатели, след контузиите на Ихинио Марин, Клаудиу Кешерю и Кирил Десподов. В средата бяха Абел Анисе, Алекс Сантана и Стефан Баджи, а напред действаха Доминик Янков, Бърнард Текпетей и Елвис Ману. Каули Оливейра бе оставен на пейката. Иначе на вратата Пламен Илиев бе предпочетен пред Владислав Стоянов.

Срещата започна кошмарно за Лудогорец. Още във 2-ата минута Балич бе изведен сам срещу Сисиньо, финтира го и с мощен изстрел не остави никакви шансове на Илиев – 1:0. В 11-ата минута ЛАСК беше близо до втори гол, но Пламен Илиев изби. Попадението обаче падна секунди по-късно. След изпълнения корнер Мишорл подаде, двама играчи на австрийците пропуснаха умишлено и топката стигна до Грубер, който с левия крак направи 2:0.

Лудогорец обаче много бързо се върна в срещата. Бърнард Текпетей се пребори за топката, тя стигна до Алекс Сантана, който майсторски изведе Елвис Ману. За бившия играч на Фейенорд не бе проблем сам срещу вратаря да намали резултата. В 25-ата минута ЛАСК можеше пак да поведе с два гола, но този път Филипович не уцели вратата, след като би с глава. Тоталният хаос в защитата на „орлите“ можеше да завърши фатално секунди по-късно, но за щастие Стефан Баджи не уцели собствената си врата и топката излезе в корнер. В 30-ата минута Лудогорец бе много близо до изравняване. „Орлите“ направиха постепенна атака, като Недялков намери в наказателното поле Доминик Янков. Топката стигна до Ману, но бе избита от защитник на ЛАСК. Последва отлична възможност за Алекс Сантана, който с левия крак не уцели вратата. Четири минути след това домакините отново поведоха. Андраде проби отляво и центрира към Марко Рагуж. Голмайсторът не бе покрит от Оливие Вердон и с ножичен удар с левия крак направи 3:1. Като цяло първото полувреме бе едно от най-слабите за Лудогорец в техните евромачове.

През втората част Станислав Генчев логично предприе офанзивна смяна и вместо дефанзивния халф Стефан Баджи влезе офанзивния Каули Оливейра. Въпреки това домакините бяха по-активни. Грубер можеше да вкара втори гол, но рикошет спаси Пламен Илиев. Логичното се случи в 56-ата минута. Тогава Балич шутира, топката рикошира в Анисе и Вердон и се озова за четвърти път в мрежата на Илиев. Малко след това Грубер се озова на чиста позиция, но би високо над вратата.

„Орлите“ вкараха второ попадение в 67-ата минута. Тогава Алекс Сантана майсторски изведе Елвис Ману, който напълно сам срещу Шлагер нямаше как да сбърка. В 73-ата минута Лудогорец получи дузпа, а ЛАСК остана и с човек по-малко. Гъргич с ръка блокира голов удар на Ману и бе изгонен от рефера Хавиер Естрада Фернандес. Зад топката застана Ману, който оформи своя хеттрик. Той отбеляза 3 гола в един мач за пръв път от 8 години.

До края на мача „орлите“ опитаха да стигнат до нещо по-интересно и на два пъти баха много близо до четвърти гол.

ЛАСК - Лудогорец 4:3

1:0 Хюсеин Балич (2')
2:0 Андреас Грубер (11')
2:1 Елвис Ману (15')
3:1 Марко Рагуж (35')
4:1 Оливие Вердон (56') - автогол
4:2 Елвис Ману (67')
4:3 Елвис Ману (73') - дузпа

ЛАСК: Александър Шлагер, Петър Филипович, Филип Бизингер, Петър Михоръл, Хюсеин Балич (62 - Джоханъс Егещайн), Андреас Грубер (62 - Томас Гойгингер), Гернот Траунер, Райнхолд Ранфтъл, Марко Рагуж, Андреас Андраде, Лукас Гъргич

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Козмин Моци, Оливие Вердон, Антон Недялков, Алекс Сантана, Стефан Баджи (53 - Каули Оливейра), Доминик Янков (80 - Мавис Чибота), Абел Анисе, Бернард Текпетей (88 - Джордан Икоко), Елвис Ману

Жълти картони: Филип Бизингер, Петер Михоръл, Лукас Гъргич (ЛАСК); Козмин Моци, Стефан Баджи, Бернард Текпетей (Лудогорец).