Лудогорец загуби гостуването си на Тотнъм с 0:4 в двубой от четвъртия кръг на Група J в Лига Европа, игран на стадион "Тотнъм".

Разградчани получиха попадение още в първите минути на срещата, след като Карлос Винисиус (16', 34'), а малко по-късно отново той удвои преднината за домакините. През втората част Хари Уинкс (63') направи резултата класически след възхитителен изстрел от далечно разстояние. Лукас Моура (73') пък завърши канонадата от голове, като "зелените" трябва да се радват, че не получиха повече попадения.

Така Лудогорец остава на дъното в класирането без нито една спечелена точка. Тотнъм и Антверпен са с по 9, като "шпорите" имат по-добра голова разлика. Трети е отборът на ЛАСК Линц с 6 пункта.

Преди началото на мача двата тима отдадоха почит пред легендата Диего Марадона. "Зелените" започнаха срещата в опит да поемат контрола на топката, въпреки мощната преса, която "шпорите" налагаха. Първото интересно положение бе в седмата минута, когато Гарет Бейл шутира от пряк свободен удар от добра позиция. Топката обаче профуча покрай вратата на Пламен Илиев.

Лондончани засилиха настиска си и логичното се случи в 15-та минута. Деле Али намери на Карлос Винисиус, който се откъсна зад отбрана на Лудогорец и сам срещу Илиев не сбърка - 1:0.

Това укроти "шпорите" и те продължиха да притесняват защитата на разградчани. В 33-ата минута Али подаде наляво към Дейвис. Защитникът опита удар от малък ъгъл, но нацели гредата.

В 34-ата минута Танги Ндомбеле направи добър пробив стреля, но ударът му беше спасен от Илиев. При добавката обаче Деле Али към Винисиус, който на празна врата имаше най-лесната задача.

Две минути по-късно Лукас Моура получи подаване от вездесъщия тази вечер Али, но не успя да овладее добре топката. Бразилецът опита удар, който мина високо над вратата. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част случващото се на терена бе идентично на първата - пълно надмощие на домакините. Все пак в 49-ата минута Кирил Десподов опита самостоятелен рейд, но топката бързо му бе отнета.

В 57-ата минута Мат Дохърти бе изведен зад защитата на разградчани. Футболистът свали топката за Гарет Бейл, но Пламен Илиев внимаваше и успя да предотврати нов гол във вратата си.

В 63-ата минута домакините направиха резултата класически. Хари Уинкс получи топката от тъч и отправи зловещ снаряд от далечно разстояние по посока на вратата. Пламен Илиев нямаше шансове.

В 73-ата минута Хьойберг се възползва от грешка на Янков и намери Али отдясно. Халфът центрира в наказателното поле, където Винисиус овладя на гърди и чукна към Лукас Моура, който с мощен удар вкара за 4:0.

В 84-ата минута  Скарлет бе изведен сам срещу Пламен Илиев. Футболистът овладя и стреля, но право в стража на разградчани.

Тотнъм - Лудогорец 0:4

Голмайстори: Карлос Винисиус (16', 34'), Хари Уинкс (63'), Лукас Моура (73')

Тотнъм: Харт (Уайтман 81'), Дохърти, Дейвис, Санчес, Уинкс, Тангананга, Ндомбеле (Хойберг 61'), Винисиус, Моура (Скарлет 82'), Али (Уайт 82'), Бейл (Кларк 68')
Мениджър: Жозе Моуриньо

Лудогорец: Илиев, Недялков, Григоре, Вердон, Моци, Икоко, Анисе (Каули 68'), Баджи (Йорданов 90'), Янков (Митков 90'), Десподов (Текпетей 65'), Кешерю (Чибота 68')
Треньор: Станислав Генчев