Лудогорец изпрати най-слабия си сезон в европейските клубни турнири - с шест поредни загуби и без нито една спечелена точка в Група J на Лига Европа. “Орлите” бяха надиграни категорично с 1:3 в Разград от австрийския ЛАСК Линц.

Гостите вкараха три гола, удариха две греди и изпуснаха дузпа. И въпреки цялостното превъзходство Елвис Ману даде аванс на “орлите” в началото на второто полувреме. След това обаче Филип Визингер (56), Рене Ренер (62 дузпа) и Емил Мадсен (67) направиха така, че ЛАСК да си тръгне с трите точки. Директен червен картон получи халфът на Лудогорец Алекс Сантана, който при резултат 1:1 бе изгонен за нарушение в наказателното си поле.

Така след 6 изиграни мача Лудогорец завърши на дъното на Група J без спечелена точка и с голова разлика 7:19. Тотнъм спечели групата с 13 точки и заедно с Антверп (12) ще играе в 1/16-финалите на Лига Европа. ЛАСК отпада, въпреки че събра актив от 10 точки.

Първото полувреме бе изцяло за австрийците, които се забавляваха на стадиона в Разград и създадоха над 10 положения. Единственото лошо за тях бе, че не вкараха гол. Още в 14-та минута Доминик Райтер разтресе гредата. Гостите имаха и още няколко прекрасни положения, а в 44-та минута пропуснаха и дузпа. Сисиньо фаулира в наказателното си поле Егещайн и реферът посочи бялата точка. Пламен Илиев обаче показа страхотен рефлекс и отрази битата от Гойгингер дузпа.

На почивката наставникът на Лудогорец Станислав Генчев пусна в игра Елвис Ману. Нидерландецът, който вкара хеттрик при загубата с 3:4 от ЛАСК в първия мач, успя да се разпише още преди да е изтекла минута. Клаудио Кешерю го намери добре в наказателното поле с центриране от лявото крило и Ману забоде топката под гредата - 1:0.

Малко след това Лудогорец имаше шанс да удвои резултата, но страхотен изстрел на Кешерю от свободен удар бе отразен от Шлагер. Това бяха и позитивните неща за Лудогорец, защото до края на срещата австрийците свършиха своята работа.

В 57-та минута Визингер остави на място Пламен Илиев с прекрасен удар от 20-тина метра. Малко след това ЛАСК получи и дузпа, а Алекс Сантана червен картон. Илиев отрази опасен удар на гостите, а Сантана фаулира Ренер, който бе на метри от вратата. Бразилецът бе изгонен, а Ренер реализира от бялата точка за 2:1.

В 67-та минута австрийците довършиха Лудогорец с трети гол. Егещайн центрира с шпагат една топка от аутлинията, а Емил Мадсен с глава на метри от вратата вкара трети гол. Малко след това гостите удариха и греда.

Лудогорец - ЛАСК Линц 1:3
1:0 Елвис Ману 46’
1:1 Филип Визингер 56’
1:2 Рене Нерер 62’-д
1:3 Емил Мадсен 67’

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Вердон, Са, Икоко (72 - Терзиев), Баджи (77 - Анисе), Сантана, Каули (77 - Янков), Чибота (46 - Ману), Десподов, Кешеру (77 - Текпетей)

ЛАСК Линц: Шлагер, Чеберко, Визингер (86 - Рамсебнер), Андраде, Ренер, Мадсен, Холанд, Ранфтл (74 - Потцман), Гойгингер (62 - Балич), Райтер (63 - Гебауер), Егещайн (74 - Плойер)