Лудогорец постигна шестата си поредна победа в първенството, след като излъга с 1:0 у дома Черно море. Клаудиу Кешеру вкара единственото попадение в срещата с голяма доза късмет в 17-та минута. Гостите имаха няколко добри положения за изравнителен гол, но в крайна сметка трите точки останаха в Разград.

С тях Лудогорец се продължава да води убедително в класирането с 35 точки, с 5 повече от Локомотив Пловдив и ЦСКА. Двата тима обаче имат мач повече. Черно море е на 7-то място в класирането с 21 т.

Двубоят започна равностойно, а домакините имаха късмет при 17-та минута, за да поведат в резултата. Елвис Ману отклони топката след центриране от ъглов удар и се получи така, че Клаудиу Кешеру остана сам на метри от вратата. Румънецът нямаше проблеми да отбележи със своя гол номер 102 в елита на българския футбол.

Малко след това “орлите” имаха шанс за втори гол, но Кирил Десподов не успя да нанесе удар. В 25-та минута Черно може бе много близо до изравнителен гол, след като се възползва от защитата на домакините, финтира Драгош Григоре, но след това играчите на Лудогорец с дружни усилия успяха да предотвратят опасността. Малко след това удар на Косми мина над вратата.

Второто полувреме започна с изгодни шансове и за двата отбора. В 53-та минута удар на Десподов не намери целта, а малко след това Владислав Стоянов спаси изстрел на Родриго Енрике.

В 59-та минута Алекс Сантана получи хубаво подаване от Ману, но и неговият удар мина встрани от вратата. Шест минути по-късно Каули Оливейра стреля далеч по-опасно, но и вратарят на варненци Иван Дюлгеров показа страхотен рефлекс и отрази.

В 72-та минута Черно море пропусна най-чистото си положение, след като в ситуация трима на един Велислав Василев не успя да нанесе добър удар и Владислав Стоянов отрази.

Лудогорец - Черно море 1:0
1:0 Клаудиу Кешеру 17’

Лудогорец: Стоянов, Недялков, Са, Григоре, Сисиньо, Дяков, Сантана, Десподов, Ману (76 - Чибота), Янков (61 - Оливейра), Кешеру (85 - Анисе)

Черно море: Дюлгеров, Попов, Димов, Дробаров (46 - Янчев), Панов, Андраде (72 - Василев), Панайотов, Касми (56 - Родриго), Велев, Курьор, Иса (67 - Ангелов)