Лудогорец тресна с 3:1 Спортист Своге в отложена среща от 1/16-финалите за Купата на България.

Два гола за разградчани вкара (17 и 57), един добави Кешерю (60). Точен за Спортист бе Христов (48).

Като цяло Лудогорец контролираше срещата, не даде почти никакви шансове на играчите от Своге и заслужено успя да се класира на 1/8 финал в турнира.

Символичните гости откриха резултата в 17-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей стигна до топката в наказателното поле и от воле я прати във вратата на Стефано Кунчев за първия си гол за Лудогорец.

Дошлият от Шалке ганайски футболист можеше да удвои резултата, но в последната минута на първото полувреме пропусна сам срещу вратаря.

В началото на втората част Спортист успя да изравни. Деян Христов в 48-ата засече топката с глава и направи Ренан безпомощен.

В 57-ата Текпетей отново се разписа след двойно с Клаудио Кешеру в наказателното поле. В 60-ата Лудогорец реши двубоя с трети гол. Кирил Десподов стреля отдалече, Кунчев отрази удара му, но топката попадна у Кешеру и румънецът вкара от близо за 3:1.

В 76-ата минута треньорът Валдас Дамбраускас пусна в игра кипъреца Пиерос Сотири. Нападателят влезе на мястото на Кешеру и записа дебюта си за Лудогорец.

В следващия кръг за Купата на България в началото на март Лудогорец ще бъде гост на Царско село.

Спортист Своге - Лудогорец 1:3

0:1 Текпетей (17)
1:1 Христов (48)
1:2 Текпетей (57)
1:3 Кешерю (60)

Спортист Своге: 1. Кунчев, 80. Михайлов, 3. Стойчев, 4. Харизанов, 92. Ташев, 11. Иванов, 21. Михайлов, 7. Костадинов, 10. Рамадан, 8. Цеков, 18. Христов

Лудогорец: 33. Ренан, 3. Недялков, 32. Са, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 18. Дяков, 37. Текпетей, 95. Каули, 11. Десподов, 28. Кешерю