Лудогорец разнебити Етър с 6:0 в последна среща от 17-ия кръг на efbet Лига. След тази лесна победа разградчани дръпнаха отново с 6 точки пред ЦСКА в битката за шампионската титла.

Третият Локомотив Пловдив е на 8 точки от първото място. На 20 февруари "орлите" гостуват на "смърфовете" и доста въпросителни около призовите места ще станат ясни.

Четири гола за домакините заби Клаудиу Кешерю (6, 37, 42 и 51), един добави Каули (90), автогол за гостите пък си мушна Крачунов (39).

Трябва да се отбележи, че Етър игра в намален състав след 27-ата минута, когато от игра с директен червен картон бе изгонен Христо Иванов.

Срещата бе дебютна за първенство за Валдас Дамбраускас начело на Лудогорец, след като преди дни той водеше "зелените" при победата над Спортист Своге за купата на България.

Дебют записа и новото попълнение на разградчани Пиерос Сотириу. Кипърският национал се появи в игра през второто полувреме, след като замени Кешерю.

Любопитно е , че Лудогорец спечели с такава разлика точно преди година, на 15 февруари 2020-а, когато с 6:0 бе сразен отборът на Ботев Враца.

Лудогорец - Етър 6:0

1:0 Кешерю (6)

2:0 Кешерю (37)

3:0 Крачунов (39-а)

4:0 Кешерю (42)

5:0 Кешерю (51)

6:0 Каули (90)

Лудогорец: 33. Ренан, 3. Недялков, 5. Терзиев, 24. Вердон, 22. Икоко, 25. Баджи, 18. Дяков, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 28. Кешерю

Етър: 1. Иванов, 23. Хубчев, 6. Крачунов, 26. Иванов, 84. Илиев, 44. Кацаров, 83. Алдаир, 16. Мечев, 11. Младенов, 22. Кнежевич, 7. Ангелов