Лудогорец се класира трудно за четвъртфиналите на турнира за Купата на България след победа с 2:1 като гост над Царско село. “Орлите” бяха на път да профукат страхотен аванс от два гола, след като Мавис Чибота (33) и Абел Анисе (45) бяха дали аванс за тима от Разград.

След почивката обаче “царете” натиснаха и намалиха чрез Дилан Мартенс (59). Тимът на Любо Пенев създаде още няколко изгодни положения, а освен това бе отменен гол на Панайотис Лука в 87-та минута. В крайна сметка Лудогорец продължава напред в турнира и чака жребия за следващата фаза, който ще бъде теглен утре вечерта.

Другата добра новина за “орлите” е, че в игра се завърна Вандерсон, който се възстанови след тежка контузия в коляното. Антон Недялков пък получи травма и бе заменен принудително.

Лудогорец започна силно срещата и още в началните минути Мавис Чибота имаше два шанса да открие резултата. Крилото на “орлите” първо стреля правя в ръцете на вратаря от свободен удар, а малко след това си откри ситуация в наказателното поле и шутира силно по диагонала, но малко встрани от вратата.

Така се стигна 33-та минута, когато именно Чибота реализира. Елвис Ману открадна една топка от Ивайло Марков в центъра на терена и изведе Чибота сам срещу Михаил Иванов. Крилото на Лудогорец чукна леко топката покрай стража на домакините и направи 1:0.

По-добрата игра на “орлите” продължи и в края на първото полувреме Абел Анисе удвои преднината на тима. След страхотно разбъркване в наказателното поле на Царско село Анисе някак стигна до топката и с глава я прати в мрежата за 2:0.

Втората част започна със страхотен шанс за Царско село. Само две минути след подновяването на играта Дилан Мартенс финтира защитник на гостите на границата на наказателното поле, навлезе вътре в него и стреля мощно, но над гредата.

Именно Мартенс все пак даде надежди на “царете” в 59-та минута. Нидерландецът отне една топка в централната зона, напредна към наказателното поле и с плътен удар по тревата преодоля Пламен Илиев - 1:2.

Хората на Любо Пенев продължиха с добрите изяви и малко след това Манев стреля покрай вратата. Десетина минути преди края пък Стефан Христов бе изведен сам срещу Пламен Илиев, но се забави, а в последствие ударът му бе париран от стража на гостите.

В 87-та минута Царско село изравни, но попадението на Панайотис Лука бе отменено заради засада. До края Стефан Христов и Лука пробваха да изравнят, но първият удар бе блокиран, а този на кипъреца мина покрай вратата.

Царско село - Лудогорец 1:2
0:1 Мавис Чибота 33’
0:2 Абел Анисе 45’
1:2 Дилан Мартенс 59'

Царско село: Иванов, Нганиони, Марков, Георгиев, Са (73 - Христов), Попадийн, Стеванович (64 - Андерсон), Педро, Мартенс (90 - Кавдански), Роси (64 - Лука), Денков (46 - Манев)

Лудогорец: Илиев, Недялков (41- Моци), Терзиев, Григоре, Икоко, Баджи, Анисе, Чибота (63 - Десподов), Янков (84 - Вандерсон), Ману (63 - Каули), Сотириу