Лудогорец удари с 4:1 Берое в Стара Загора и направи голяма крачка към поредната си шампионска титла. Разградчани са на първо място в класирането, като вече дръпнаха с цели 8 точки пред ЦСКА.

Гостите откриха резултата в 3-та минута чрез Клаудиу Кешеру. Резултатът се запази до почивката, а Иван Минчев изравни в 53-та минута след пряк свободен удар.

Девет минути по-късно обаче Елвис Ману отново даде преднина за гостите. Отново той покачи резултата в 82-та минута, а Десподов оформи крайното 1:4 минута преди края.

Гостите излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Текпетей изведе Кешеру зад отбраната и нападателят не сбърка, останал сам срещу Ганев – 0:1. Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар в 8-та минута, но топката срещна напречната греда.

В 27-та минута Лебон получи пред наказателното поле от Конте, финтира защитник и стреля, но топката излезе в корнер след рикошет.

„Берое“ бе много близо до изравняване на резултата минута преди края на първата част. Фуртадо размени двойно подаване с Цветков и предостави за Макоута, който бе сам в пеналта. Халфът обаче не можа да намери добре топката пред опразнената врата и ударът му излезе в аут.

В добавеното време Минчев изведе Фал зад отбраната, но ударът на нападателя мина покрай вратата.

„Берое“ изравни в 53-та минута след чудесно изпълнение на Иван Минчев от пряк свободен удар – 1:1. Три минути по-късно Макоута получи в наказателното поле и стреля, но Илиев изби. Топката попадна в Лебон, който шутира в движение, но бранител на гостите изби от голлинията.

Гостите отново излязоха напред в резултата в 62-та минута. Сисиньо изведе Ману зад отбраната и влезлият като резерва играч на „Лудогорец“ не сбърка, осатана сам срещу Ганев – 1:2.

В следващите минути играта бе много накъсана, а Димитър Димитров се опитра да обърне развоя на мача с тройна смяна. Кирил Десподов изведе Елвис Ману сам срещу Ганев в 82-та минута и нападателят прати топката в мрежата за 1:3.

Минчев центриора от фаул в 88-та минута и Макоута засече с глава, но не затрудни Илиев, който улови. Минута преди края на мача Десподов получи топката пред наказателното поле, напредна и прати топката в мрежата за крайното 1:4. Това бе всичко в срещата и „Берое“ загуби от „Лудогорец“.

„Берое“ – „Лудогорец“ 1:4

0:1 Клаудиу Кешеру 3′
1:1 Иван Минчев 53′
1:2 Елвис Ману 62′
1:3 Елвис Ману 82′
1:4 Кирил Десподов 89′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (65′ – 91. Мартин Камбуров), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (86′ – 7. Димо Бакалов), 17. Ибрахима Конте (65′ – 22. Октавио), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (65′ – 29. Евривалдо), 25. Георги Ангелов (к), 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев;

„Лудогорец“: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 12. Абел Анисе (59′ – 10. Елвис Ману), 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру (к) (67′ – 19. Пиерос Сотириу), 32. Жезуе Са, 37. Бърнард Текпетей (59′ – 64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра (80′ – 88. Вандерсон);