Лудогорец победи с късмет Арда с 1:0 в среща между двата тима от 21-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в мача вкара резервата Вандерсон в 95-ата минута.

Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Александър Георгиев получи два жълти картона в края на срещата.

Така Лудогорец дръпна с цели 11 точки на ЦСКА в битката за титлата, "армейците" обаче имат мач по-малко. Арда е на четвърто място.

Първите две възможности за гол бяха в полза на Лудогорец и по-скоро за Кирил Десподов, но българският национал първо не уцели вратата, а след това Иван Караджов спаси удара.

Първото чисто положение в мача обаче бе за отбора на Арда в 35-ата минута. След поредица от корнери топката стигна до самотния пред вратата Алекс Петков, който стреля леко и неточно с глава от близко разстояние.

Второто полувреме бе далеч по-спокойно и премина при поделено надмощие, а основните заплахи бяха пред вратата на Лудогорец при множество центрирания от статични положения.

Арда обаче улесни домакините в края, след като Александър Георгиев получи червен картон в 90-ата минута.

Така Лудогорец намери пространство за остра атака отдясно, която бе завършена с центриране и точен шут на резервата Вандерсон в петата и последна минута на добавеното време.

Лудогорец - Арда 1:0

Голмайстор: Вандерсон (95)

Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 32. Са, 24. Вердон, 22. Икоко, 12. Анисе, 64. Янков, 95. Каули, 11. Десподов, 10. Ману, 28. Кешерю

Арда: 12. Караджов, 11. Георгиев, 13. Таравел, 24. Петков, 20. Лозев, 27. Мартинов, 80. Котев, 19. Руменов, 33. Тилев, 9. Делев, 98. Йорданов