Лудогорец победи с 2:0 Етър в контролен мач, игран на клубната база на тима, съобщава клубният сайт на "орлите".

Головете за домакините отбелязаха Джордан Икоко в 22-ата минута и Бернард Текпетей в 50-ата. Следващата сряда "орлите" гостуват на ЦСКА в първи полуфинал в турнира за Купата на България.

Валдас Дамбраускас използва всичките си налични футболисти, без контузените Ихинио Марин, Антон Недялков, Сисиньо, както и ангажираните в националните отбори Пламен Илиев, Кирил Десподов, Клаудиу Кешерю и Пиреос Сотириу. Очаквано Лудогорец имаше превъзходство през целия мач и пропусна не малко шансове. Гостите от Велико Търново стояха прилично на терена, като също имаха някои възможности за попадение във вратата на Кахлина преди почивката.

В мача участие взеха петима таланти от школата на Лудогорец, които играят за втория отбор. Това са Илкер Будинов, Димитър Илиев, Владислав Найденов, Хюсеин Кельовлуев и Тихомир Димитров.

Лудогорец - Етър 2:0

1:0 Джордан Икоко (22‘)
2:0 Бернард Текпетей (50‘)

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Драгош Григоре (46 – Козмин Моци), Иван Йорданов (87 – Владислав Найденов), Жосуе Са (46 – Оливие Вердон), Джордан Икоко (46 – Георги Терзиев), Алекс Сантана (46 – Стефан Баджи), Светослав Дяков (44 – Абел Анисе), Вандерсон (82 – Илкер Будинов), Каули Оливейра (69 – Димитър Илиев), Бернард Текпетей (69- Хюсеин Хюсеинов), Елвис Ману (87 – Тихомир Димитров)

Етър (Велико Търново): Христо Иванов (46 – Анатоли Господинов), Пламен Крачунов, Венелин Филипов (5 – Христофор Хубчев), Здравко Илиев, Яни Пехливанов (68 – Божидар Кацаров), Алдаир Ферейра (59 – Ловре Кнежевич), Даниел Младенов (76 – Кольо Станев), Натаниел Белграве, Милчо Ангелов, Симеон Мечев (46 – Николас Фемиа), Хосе Чембърс (46 – Мариян Иванов)
Жълти картони:   (Лудогорец); Хосе Чембърс (Етър)