Лудогорец излъга с 1:0 Монтана в Разград в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача заби Клаудиу Кешерю от дузпа в 73-ата минута.

Така разградчани записаха поредната си шампионатна победа и дръпнаха с цели 12 точки на ЦСКА в битката за титлата. По-късно днес "армейците" играят с Арда на "Българска армия".

Срещата не предложи особени футболни достойнства, като играчите на Лудогорец леко бяха подценили този мач и мислеха повече за предстоящата полуфинална среща-реванш с ЦСКА за купата на България.

Монтана заслужава само добри думи за представянето си, но играчите на гостите не си повярваха, че могат да вземат нещо от този мач.

Навярно и мисълта за срещата с ЦСКА доведе до изненадващото решение на Валдас Дамбраускас да пусне сред титулярите 20-годишния Иван Йорданов.

На пейката пък седна завърналият се след травма Антон Недялков, който влезе в заключителните минути.

В 73-ата минута те получиха спорна дузпа след нарушение на Раян Сенхаджи и спечелилият я Кешеру не сгреши от бялата точка - 1:0.

Лудогорец - Монтана 1:0