Лудогорец реагира по най-добрия начин след загубата от ЦСКА (1:2) в полуфиналите на Купата на България и разби с 3:0 като гост Левски. “Орлите” до голяма степен свършиха работата си още до 11-та минута, когато вече водеха с 2:0. Клаудиу Кешеру бе дал аванс за гостите в 8-та минута, а три по-късно Каули Оливейра удвои.

“Сините” имаха претенции за две неотсъдени дузпи, преди в 78-та минута Каули да довърши Левски с трети гол. В крайна сметка "орлите" отговориха категорично на критиките след мача с ЦСКА и продължават, както да трупат аванс на върха в класирането, така и по-категорично да посягат към нова титла на България. Лудогорец има 58 точки, с 9 повече от Локомотив Пловдив. ЦСКА след днешната издънка срещу Царско село (1:2) е на третото място с 44. Левски към момента е 9-ти с актив от 28 т.

Лудогорец започна много силно срещата и още в началните минути Кирил Десподов пробва вратаря на домакините с удар по диагонала. В 8-та минута обаче Микулич нямаше никакви шансове. Десподов бе изпуснат зад защитата на Левски, финтира защитник на “сините”, но докосна след това по-силно топката и тя отиде у Клаудиу Кешеру. Румънецът преодоля технично Живко Атанасов и с много техничен удар под гредата направи 1:0 за “орлите”.

Само три минути по-късно на практика Лудогорец реши всичко в мача. Бърнард Текпетей проби по лявото крило и върна към границата на наказателното поле към Каули Оливейра. Бразилецът стреля по прекрасен начин по земята и удвои аванса на гостите.

До края на първото полувреме Левски опита да реагира, владееше повече топката, но така и не създаде сериозни трудности за Лудогорец. Мартин Райнов стреля неточно от далечно разстояние, а в 35-та минута Михайлович бе изведен сам срещу Кахлина, но стражът на гостите отразил. Освен това Михайлович бе в положение на засада.

В ответната атака Левски имаше претенции за неотсъдена дузпа. Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, а топката се отклони в ръката на Жосуе Са. Реферът Валентин Железов обаче бе категоричен, че няма да посочи бялата точка, а вместо това отсъди ъглов удар.

В края на първото полувреме Лудогорец имаше шанс за трети гол. Текпетей проби по лявото крило и центрира остро към далечната греда, но Микулич изби.

Левски опита да се върне в мача в началото на второто полувреме, но Здравко Димитров и Билал Бари пропуснаха изгодни ситуации. В 54-та минута “сините” имаха претенции за още една неотсъдена дузпа, след като Недялков дръпна в наказателното поле Тома Даске. Реферът обаче отново не реагира.

Всичко в мача свърши в 78-та минута, когато Лудогорец вкара трети гол. Резервата Елвис Ману изскочи сам срещу Микулич, след като надбяга още на центъра защитниците на домакините. Стражът на Левски успя да парира удара му, но Каули бе наблизо и с глава добави топката в мрежата - 3:0. Малко след това Лудогорец можеше да вкара и четвърти гол, но удар по диагонала на Кирил Десподов бе отразен с мъка от Микулич.

Така Лудогорец си тръгна заслужено с трите точки от стадион "Георги Аспарухов", докато Левски вече в 16-ти пореден мач за първенство няма победа над тима от Разград. Отделно "сините" не са отбелязали гол на Лудогорец на своя стадион вече шест поредни двубоя.

Левски - Лудогорец 0:3
0:1 Клаудиу Кешеру 8’
0:2 Каули Оливейра 11’
0:3 Каули Оливейра 78’

Левски: Микулич, Найденов (44 - Димитров), Атанасов, Александров, Рерас, Даске, Райнов, Юруков (62 - Марин Петков), Михайлович, Мартин Петков, Бари (62 - Краев)

Лудогорец: Кахлина, Сисиньо (80 - Икоко), Са, Вердон (85 - Терзиев), Недялков, Баджи, Каули, Вандерсон (81 - Янков), Текпетей (85 - Йорданов), Десподов, Кешеру (68 - Ману)