Лудогорец продължава да марширува към титлата на България и спечели наглед лесно домакинството си на ЦСКА 1948 с 4:0. “Орлите” предрешиха всичко още през първото полувреме, след което вече водеха с три гола разлика.

Жосуе Са даде аванс на тима си в 35-та минута, а в 40-та Кирил Десподов удвои. В добавеното време на първата част Ангел Лясков си отбеляза автогол, а в 61-та минута Десподов довърши гостите с втория си гол.

С този успех Лудогорец продължава да бъде недостижим на върха в класирането с актив от 61 точки, на цели 9 пред втория Локомотив Пловдив и 14 пред ЦСКА.

ЦСКА 1948 пък е на шестата позиция с 35 точки и в последния кръг от редовния сезон ще води сериозна битка за мястото си в първата шестица. Пети е Берое с 36, а Черно море е 7-ми с 35.

В събота Черно море гостува на Ботев Враца, Берое ще пътува до Монтана в неделя, а в понеделник ЦСКА 1948 е домакин на Локомотив Пловдив.

Валдас Дамбраускас заложи на състава от успеха срещу Левски (3:0), докато гостите бяха без Ивайло Климентов, Серкан Юсеин, Димитър Митков и Денислав Александров, които нямат право да играят срещу Лудогорец.

Орлите имаха пълно превъзходство, като за 90 минути гостите не отправиха нито един точен удар. След няколко изгодни положения Лудогорец поведе в 35-та минута. Десподов центрира от ъглов удар, Тепкетей успя да засече топката с глава, а Даниел Наумов изби. Жосуе Са обаче дебнеше и отблизо вкара за 1:0.

Пет минути по-късно Лудогорец удари за втори път. Наумов сгреши при изнасянето на топката и Вандерсон успя да пресече подаването на вратаря, след което изведе Десподов. Националът нямаше как да сбърка на празна врата и направи 2:0. Десподов отпразнува гола показвайки специално направена фланелка под екипа си с надпис: "Честит рожден ден, брат ми".

В добавеното време на първата част домакините стигнаха и до трети гол. Десподов отново бе в екшъна, след като центрира остро от крилото, а Ангел Лясков изпревари Сисиньо и вкара топката в собствената си врата.

Ситуацията не се промени и след почивката, Лудогорец понамали темпото, но въпреки това вкара четвърти гол в 61-та минута. Клаудиу Кешеру изведе Десподов на стрелкова позиция и крилото с лекота мушна топката между краката на Наумов за крайното 4:0.

Лудогорец - ЦСКА 1948 4:0
1:0 Жосуе Са 35'
2:0 Кирил Десподов 40'
3:0 Ангел Лясков 45’-автогол
4:0 Кирил Десподов 61’

Лудогорец: Кахлина, Сисиньо, Вердон (79 - Терзиев), Са, Недялков, Баджи (72 - Дяков), Вандерсон (65 - Ману), Каули (72 - Сантана), Десподов (65 - Янков), Текпетей, Кешеру

ЦСКА 1948: Наумов, Ал. Александров, Петров, Пиргов, Минков, Лясков, Личев (78 - Дамянов), Чочев, Топузов (78 - Хайдаров), Бастунов, Русев (46 - Иванов)