Лудогорец влезе в историята на българския футбол, след като се превърна в първия клуб, който печели 10 поредни титли.

Триумфът стана официално факт след победа с 3:1 над Берое в Разград в мач от първия кръг на плейофите на efbet Лига. Головете за "Орлите" вкараха Кирил Десподов в 29-ата минута, Доминик Янков (79) и Клаудиу Кешеру (83). Точен за старозагорци беше Гаюс Макоута в 38-ата минута от дузпа, която беше отсъдена след намесата на ВАР.

Така Лудогорец подобри рекорда на ЦСКА, който под името ЦДНА спечели 9 поредни титли между 1954 и 1962 г. Интересното е, че разградчани спечелиха 9-ата си титла миналата година отново с успех над Берое и пак от 1-ия кръг на първата шестица. След мача заралии остават на 6-то място с 37 т.

Още във 2-та минута Десподов получи топката на границата на пеналта и стреля, но топката рикошира в Мезаг и мина на сантиметри от гредата в корнер.

При центрирането Недялков игра с глава, но прати топката над вратата. В 5-та минута домакините организираха бърза атака, при която Десподов изведе Ману на стелкова позиция, Ганев успя да отбие топката, която влетяваше в мрежата, но Василев я изчисти. Кълбото попадна във Вандерсон, който веднага стреля, но ударът му мина над вратата.

В следващите минути играта бе предимно в средата на терена и десет минути по-късно Десподов получи в наказателното поле и отправи лек удар, който не затрудни Ганев. В 18-та минута Текпетей пое топката на границата на пеналта и шутира силно, но Ганев спаси. Седем минути след това Десподов успя да открадне топката, напредна, навлезе в наказателното поле и стреля, но Ганев улови.

Кийлън Лебон проби в 26-та минута, финтира Сисиньо и успя да стреля току навлязъл в наказателното поле, но Кахлина спаси. Минута след това Десподов бе изведен от Вандерсон зад отбраната, успя да премине през Ганев и прати топката в мрежата. Страничният рефер обаче маркира засада. С първа историческа намеса на ВАР голът бе зачетен и Лудогорец поведе в резултата – 1:0.

Две минути след подновяване на играта от центъра топката отново достигна до Десподов в наказателното поле, който стреля силно под гредата, но Ганев се намеси. В 35-та минута Василев центрира от фланга и Фал игра с топката, след което Вердон игра с ръка. реферът подмина ситуацията, но след преглед на ВАР промени решението си и посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Макоута, който порази целта с удар в десния ъгъл и изравни резултата – 1:1.

Две минути по-късно отново Десподов се озова с топката в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но Ганев се намеси. В 45-та минута топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където Мезаг отправи удар с глава, но той мина покрай вратата. В добавеното време Недялков стреля от дистанция, но ударът му мина високо над вратата.

Преди края на първата част Десподов центрира от пряк свободен удар, а Са отправи удар с глава, който обаче мина над вратата.

Пет минути след подновяване на играта Ману получи топката в пеналта и веднага отправи удар, който обаче срещна левия страничен стълб на Ганев. В 53-та минута Каули пусна топката зад гърба на отбраната за Ману, но Ганев изпревари съперника.

Октавио пробва удар от дистанция пет минути по-късно, но топката мина над вратата. В 63-та минута Десподов изпълни корнер, а топката достигна до Баджи, който стреля от дистанция, но не намери очертанията на вратата.

Две минути след това Текпетей получи в наказателното поле и центрира остро. Топката бе избита и попадна в Кешеру. Румънецът стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата в аут.

В 72-та минута Десподов получи на скорост в наказателното поле и стреля в движение, но Ганев успя да се намеси и топката мина на сантиметри от гредата. Лудогорец отново поведе в резултата в 79-та минута, когато Икоко напредна по фланга и намери Янков в наказателното поле. Халфът на домакините прати топката в мрежата с елегантен удар в далечния ъгъл – 2:1

Резултатът стана 3:1 три минути след това, когато Десподов пое топката, навлезе в пеналта и намери Кешеру, който прати топката в опразнената врата – 3:1 Домакините имаха още две възможности в следващите минути, като и в двете ситуации Десподов бе близо до ново попадение, но топката мина на сантиметри от гредата.

Това бе всичко в срещата и Лудогорец спечели двубоя, както и десета поредна титла на България.

Лудогорец – Берое 3:1

Голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 28′, 1:1 Гаюс Макоута 38′, 2:1 Доминик Янков 79′, 3:1 Клаудиу Кешеру 84′

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману (60′- 28. Клаудиу Кешеру), 11. Кирил Десподов (87′- 19. Пиерос Сотириу), 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (87′- 7. Алекс Сантана), 32. Жозуе Са, 37. Бернард Текпетей (70′- Джордан Икоко), 88. Вандерсон (70′- 64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра; неизползвани резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев; старши треньор: Валдас Дамбраускас;

Берое: 33. генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 10. Гаюс Макоута, 29. Еривалдо (79′- 9. Мартин Камбуров), 11. Алиун Фал (87′- 23. Кукула), 20. Стив Фуртадо (84′- 2. Джуниет Али), 25. Георги Ангелов (к), 19. Александър Василев, 6. Александър Цветков, 21. Кийлън Лебон (84′- 7. Димо Бакалов), 22. Октавио (75′- 94. Илиян Стефанов); неизползвани резерви: 1. Християн Василев, 15. Георги Динков; старши треньор: Петър Колев

Жълти картони: Оливие Вердон 38′ (Лудогорец) Гаюс Макоута 45′ (Берое)

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)