Лудогорец стартира със спечелена точка в Група F на Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на Мидтиланд. Датчаните надиграха категорично българския шампион и поведоха в резултата още в третата минута с гол на Густав Исаксен.

“Орлите” пък изравниха в 32-та с единственото си по-сериозно положение пред противниковата врата. В другия мач от групата Цървена звезда удари Брага с 2:1.

Тимът от Разград бе воден от Станислав Генчев, тъй като старши треньорът Валдас Дамбраускас си остана в България, тъй като е болен от коронавирус. Другата лоша новина за Дамбраускас е, че контузии на стадиона в Хернинг получиха капитаните на тима Антон Недялков и Кирил Десподов, като особено тази на защитника не изглеждаше никак лека. За домакините Божидар Краев остана извън групата за мача.

Лудогорец изигра наглед слабо първо полувремето, като добрата новина след първите 45 минути беше, че резултатът бе равен - 1:1.

Още в третата минути домакините матираха защитата на Лудогорец и поведоха в резултата. Евандер центрира прекрасно от лявото крило, а 20-годишният Густав Исаксен успя много добре да прати топката с глава в обратния ъгъл и даде аванс на Мидтиланд - 1:0.

Датчаните създадоха още няколко добри положения през първата част, като най-големият пропуск направи Жуниньо в 25-та минута. Бразилецът бе намерен на два метра от голлинията на “орлите” след центриране от ъглов удар, но прати топката над вратата.

Домакините имаха още няколко добри положения, но вместо това в 32-та минута Лудогорец изравни. Текпетей шутира от границата на наказателното поле, топката се отклони в тялото на защитник на датчаните и попадна у Кирил Десподов. Нападателят я укроти технично и след това я чукна под тялото на Олафсон за 1:1.

През второто полувреме Мидтиланд владееше инициативата. Играта обаче бе много накъсана, а двамата капитани на Лудогорец Антон Недялков и Кирил Десподов получиха контузии в рамките на няколко минути.

Натискът на домакините се засилваше и в 64-та минута Кахлина трябваше да се намесва след силен удар на Систо. Хърватинът показа класа и в 69-та минута, когато Паулиньо шутира от границата на наказателното поле, топката се отклони от тялото на Баджи, но Кахлина отрази. В следващата атака и Евандер пробва късмета си след индивидуален пробив и удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

До края на срещата Лудогорец хвърли много усилия в защитната си игра и въпреки седемминутното продължение на срещата, в крайна сметка "орлите" спечелиха първата си точка в групата.

Мидтиланд - Лудогорец 1:1

1:0 Густав Исаксен 3’
2:0 Кирил Десподов 32’

Мидтиланд: Олафсон, Андерсон, Святченко, Даалсгард, Жуниньо, Паулиньо (85 - Кулс), Ониедика, Евандер, Систо (85 - Шарлеш), Исаксен (75 - Линд), Брумадо (75 - Мабил)

Лудогорец: Кахлина, Сисиньо, Са, Пластун, Недялков (54 - Пинас), Баджи, Сантана (74 - Вердон), Гонсалвеш, Текпетей (74 - Янков), Десподов (60 - Чибота), Ману (54 - Сотириу)