Отборът на Лудогорец победи Ботев (Враца) с 3:1 в среща от деветия кръг на първа футболна лига и поведе в класирането.

Разградчани се изравниха по точки с Ботев (Пловдив), но са с два мача по-малко. Лудогорец и Ботев имат по 18 спечелени точки, трети е Славия.

"Белите" гостуват утре на Локомотив (София) и имат 17 точки и при успех могат да излязат първи в класирането.

Мачът в Разград започна с гол на Бърнард Текпетей за домакините в 9-ата минута. Матеус Касини успя да изравни в 17-ата и върна интригата, но до края на полувремето Лудогорец уби надеждите на врачани.

Пиерос Сотириу реши всичко с два бързи гола между 35-ата и 38-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

През втората част разградчани намалиха темпото и решиха да запазят сили за предстоящия двубой от Лига Европа срещу „Цървена звезда“. Гостите от своя страна опитаха да дадат отпор, но силите им не стигнаха за кардинална промяна на терена.

Любопитен факт в титулярните състави бе, че домакините излязоха само с чужденци в стартовите 11. Сред резервите пък имаше само двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.