Лудогорец победи Берое с 2:0 в мач от 13-ия кръг на efbet лига, състоял се на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Шампионите откриха резултата в 34-ата минута чрез Мавис Чибота, получил асистенция от Доминик Янков. До края заралии не успяха да притиснат своя опонент и дори бяха наказани още веднъж. Влезлият като резерва Бернард Текпетей сложи точка на спора в добавеното време.

Така "орлите" събраха 30 точки на върха и дръпнаха с цели 7 на втория ЦСКА, който се издъни днес срещу Локо Пловдив. "Червените" все пак имат мач по-малко. Берое се намира на седмо място в таблицата с актив от 17 точки.

За Лудогорец предстои гостуването на Брага в мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък от 22:00 часа българско време, а в следващия кръг от efbet лига тимът на треньора Станислав Генчев посреща Локомотив Пловдив в неделя от 18.00 часа. Следващият мач на Берое е в петък, 5 ноември, от 17.15 срещу Локомотив София на Националния стадион "Васил Левски".

Лудогорец - Берое 2:0

1:0 Мавис Чибота - 34'
2:0 Бернард Текпетей - 93'

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш , 11. Кирил Десподов (к), 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 22. Джордан Икоко, 30. Игор Пластун, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Омар Сако, 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков (к), 17. Реян  Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара, 99. Омар Камара