Лудогорец падна с 2:4 от Спортинг Брага в среща от група "F" на Лига Европа и загуби всички шансове за класиране на 1/16-финалите в турнира.

Лудогорец изигра пореден посредствен двубой и вече в 14 поредни мача в групите на Лига Европа няма пълен успех. За последно разградчани победиха на това ниво на 3 октомври 2019 година – с 3:0 като гости на Ференцварош в Будапеща.

10 мача и една спечелена точка. Това пък е равносметката до момента от участието на Лудогорец в последните две издания на груповата фаза на евротурнирите.

В пореден мач разградчани не показаха нищо запомнящо се и това логично доведе до нова издънка на Лудогорец в Европа.

Головете за Брага вкараха Мусрати (25), Медейрош (37), Галено (40) и Гонзалес (73), точни за "орлите" бяха Сотириу (33) и Пластун (79).

Домакините от Брага започнаха по-добре мача и натиснаха Лудогорец. Португалците можеха да вкарат още в началото, но Галено изпусна.

Последва и положение пред Орта, който прати топката на два пъти в горната греда над Кахлина. Брага продължи да натиска и логично вкара. В 25-ата минута Ал Мусрати се озова на чиста позиция и опъна мрежата на Лудогорец за 1:0.

Разградчани обаче реагираха веднага и само осем минути по-късно успяха да изравнят с първото си положение в мача. Доминик Янков пусна топката към Сотириу и той технично вкара за 1:1.

Португалците обаче изиграха луди минути до края на полувремето и на два пъти отбелязаха чрез Медейрош (37) и Галено (40), с което решиха и срещата.

Брага започна мощно и второто полувреме, но пропусна да вкара четвърти гол. Играчите на Лудогорец успяха да се съвземат и да тръгнат в атака, като дори бяха близо до попадение, но Кирил Десподов се засуети пред вратата на португалците.

Последваха спокойни минути, в които домакините правилно разиграваха в средата на терена и не даваха почти никакви шансове на Лудогорец.

В 73-ата минута Гонзалес вкара за Брага и домакините поведоха с 4:1. Шест минути по-късно Лудогорец намали чрез Пластун, който вкара с глава. До края не се случи нищо запомнящо се и така Лудогорец допусна нова загуба в Европа.

Брага - Лудогорец 4:2

1:0 Мусрати (25)
1:1 Сотириу (33)
2:1 Медейрош (37)
3:1 Галено (40)
4:1 Гонзалес (73)
4:2 Пластун (79)

Брага: 1.Матеус, 2.Коуто, 15.Оливейра, 4.Лейте, 5.Секейра, 45.Медейрош, 8.Мусрати, 88.Кастро, 90.Галено, 99.Оливейра, 21.Орта

Лудогорец: 71.Кахлина, 4.Сисиньо, 24.Вердон, 30.Пластун, 22.Икоко, 64.Янков, 8.Гонсалвеш, 23.Шоу, 13.Чибота, 11.Десподов, 19.Сотириу