Закъсалият ЦСКА 1948 сензационно победи хегемона Лудогорец с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

До голяма степен развръзката се реши от ранния директен червен картон на защитника на "орлите" Оливие Вердон. Той получи жълт картон в петата минута заради игра с ръка пред пеналта, но реферът Георги Димитров промени решението си след консултация с VAR и изгони бранителя.

Като цяло домакините имаха предимство през първата част, което се изразяваше в малко по-голямо притежание на топката и повече отправени удари.

Головете липсваха, но малко след почивката Ивайло Чочев откри резултата. Той шутира силно с левия крак след изпълнение на ъглов удар, топката рикошира в тялото на съперников футболист и се оплете в мрежата.

Галин Иванов имаше много добра възможност за ЦСКА 1948, но вратарят на гостите Кахлина беше на висота. В 81-ата минута обаче интригата беше ликвидирана. Кахлина изби тупалката на Чочев, но Крум Стоянов подаде на Георги Русев и той от непосредствена близост удвои.

Така ЦСКА 1948 събра 14 точки и изплува от зоната на изпадащите, заемайки десета позиция. Лудогорец остава с 33 пункта на върха.

ЦСКА 1948 - Лудогорец 2:0

1:0 Ивайло Чочев - 47'
2:0 Георги Русев - 81'

Червен картон: Вердон (Лудогорец) - 8'

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 77. Крум  Стоянов, 7. Марио Топузов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев

Лудогорец:  71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Ихиньо Марин, 13. Мавис Чибота, 23. Мануел Шоу, 24.  Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков