Пирин смаза от бой Лудогорец и тресна разградчани с 5:3 в последен мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

Гостите от Благоевград поведоха в резултата чрез Христофор Хубчев (15), а малко преди почивката Вердон (38) си заби левашки автогол. Мохамед Брахими отбеляза трето и четвърто попадение в 46-ата и 70-ата минута.

Оливие Вердон върна един гол в 77-ата минута, а Кирил Десподов реализира изключително скандална дузпа в 88-ата минута. Каули намали на 3:4 в 90-ата минута, но Венцислав Бенгюзов вкара за 3:5 в 91-ата минута.

Така Пирин записа впечатляваща победа и даде изключителен шанс на ЦСКА за атака на първото място. В момента Лудогорец води с 6 точки, но "армейците" са с мач по-малко и имат домакински мач срещу разградчани на 20 декември.

"Орлетата" нанесоха първия си удар още в 15-та минута чрез Христофор Хубчев, а малко преди почивката централният защитник на Лудогорец Оливие Вердон си заби автогол.

Веднага след началото на второто полувреме Мохамед Брахими покачи на 3:0, а в 70-та минута отново той направи 4:0 в полза на Пирин.

Домакините направиха късен щурм в търсене на обрат и стопиха изоставането си до един гол след попадения на Вердон, Каули Оливейра и Кирил Десподов от дузпа, но в 91-та минута Васил Бенгюзов подпечата успеха на Пирин.

По този начин тимът на Станислав Генчев инкасира трето поражение от началото на сезона и води с шест точки пред втория ЦСКА, но с мач повече в актива си.

На 20 декември, понеделник, "червените" посрещат своя конкурент за титлата на "Българска армия". От своя страна Пирин, който скоро направи треньорска смяна, остава на 13-то място в подреждането с 16 точки, на три от спасителната черта.

Лудогорец - Пирин 3:5

0:1 Христофор Хубчев 15
0:2 Оливие Вердон 38 авт.
0:3 Мохамед Брахими 46
0:4 Мохамед Брахими 70
1:4 Оливие Вердон 77
2:4 Кирил Десподов 88 д.