Тимът на Лудогорец Разград започна контролните си срещи от лагера в Турция с равенство – 1:1 срещу полския Висла Краков.

Двубоят бе дебют за новия наставник на разградчани Анте Шимунджа.

Още в 4-ата минута Пиерос Сотириу даде аванс на българския тим с попадение след грешка на полската защита.

До края на първата част Лудогорец създаде много положения, но не можа да преодолее за втори път стража на Висла Павел Киешчек.

В 79-ата минута резервата Давид Шот оформи крайния резултат. След три дни Лудогорец ще изиграе втората си проверка срещу  австрийския Волфсбергер.

Лудогорец - Висла Краков 1:1

1:0 Сотириу (4)
1:1 Зот (79)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 79. Тихомир Димитров, 22. Жордан Икоко, 23. Мануел Шоу, 95. Каули, 13. Чибота, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев, 19. Пиерос Сотириу

Висла Краков: 1. Киезжек, 20. Гружковски,17. Зота, 4. Садлок, 15. Ханушек, 80. Плевка, 21. Кувелич, 77. Савич, 54. Старзински, 9. Климент, 7. Хуги