Лудогорец постигна първа победа по време на зимната си подготовка, след като надделя с 2:1 над полския Висла (Плоцк).

Головете за успеха на разградчани вкараха Елвис Ману в 21-ата минута и Брандао в 25-ата. Рафал Волски беше точен за Висла след почти половин час игра.

В 96-ата минута 16-годишният вратар на "Орлите" Умут Хабил спаси дузпа.

Контролата се игра в две полувремена от по 60 минути. Следващата проверка на Лудогорец е насрочена за 31 януари срещу украинския гранд Динамо Киев.

Преди това "зелените" направиха 1:1 с Висла Краков и зрелищно 3:3 с Волфсбергер.

Лудогорец откри резултата с първата си по-опасна ситуация в контролата. В 21-ата минута капитанът Кирил Десподов стреля опасно в левия ъгъл на вратаря, който спаси, но топката падна точно в краката на Елвис Ману, разписал се за 1:0.

Четири минути след това разградчани удвоиха аванса си. Десподов проби отлично отдясно и центрира в наказателното поле, Жуниор Брандао засече  топката, тя се се отклони от защитник на поляците и попадна във вратата на Камински за 2:0.

Само пет минути след гола Висла успя да върне едно попадение. Рафал Волски получи топката в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл вкара за 2:1.

До края на 60-минутното полувреме Десподов и Чибота пропуснаха да вкарат трети гол за Лудогорец.

На почивката старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа смени почти целия титулярен състав. За поляците пък в игра влезе Жоржиньо, който играе във Висла под наем от разградчани.

Втората част не предложи много опасности пред двамата вратари, но резултатът можеше да бъде изравнен в 95-ата минута, когато Висла получи дузпа, но резервният страж на Лудогорец - 16-годишният Умут Хабил успя да спаси. До края на срещата нов гол на падна.

Съставът на Лудогорец: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 21. Жан Карничник, 5. Георги Терзиев, 51. Илкер Будинов, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 11. Кирил Десподов, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 99. Жуниор Брандао

Резерви: 71. Умут Хабил (вр), 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 22. Жордан Икоко, 79. Тихомир Димитров, 23. Мануел Шоу, 95. Каули Оливейра, 19. Пиерос Сотириу, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев