Лудогорец разби с 4:0 Арда в Кърджали и дръпна с 5 точки на ЦСКА в битката за титлата. "Армейците" обаче по-късно играят с Локомотив София.

Двубоят бе и официален дебют за новите наставници на двата отбора съответно Стамен Белчев на кърджалийци и Анте Шимунджа на шампионите.

„Зелените“ изиграха вихрено първо полувреме, в което вкараха и четирите попадения. Разградчани поведоха с първото си по-опасно положение пред вратата на Християн Василев.

Шакил Пинас центрира от ляво и намери непокрития в наказателното поле Пиерос Сотириу, който реализира дежурното си попадение. Малко след това кипърският нападател асистира на Каули Оливейра, който с хубав шут покачи на 2:0.

Алекс Сантана оформи класиката в 23-та минута, а до края на полувремето капитанът Кирил Десподов центрира от ъглов удар и асистира за гола на Шоу.

След почивката гостите закономерно намалиха оборотите, като попадение на Сотириу бе отменено след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР) заради положение на засада.

Лудогорец дръпна с пет точки пред втория ЦСКА, който по-късно гостува на Локомотив София. Арда е девети с 22 пункта. Следващата седмица Лудогорец гостува на Черно море, докато Арда приема Ботев Пловдив.

Арда - Лудогорец 0:4

0:1 Сотириу (8)
0:2 Каули (12)
0:3 Сантана (23)
0:4 Шоу (39)

Арда: 1. Василев, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Йорданов, 17. Коконов, 19. Руменов, 24. Ал. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 70. Иванов, 81. Зехиров

Лудогорец: 1. Падт, 6. Пинас, 7. Сантана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 22. Икоко, 23. Шоу, 24. Вердон, 30. Пластун, 90. Делев, 95. Каули