Лудогорец за полуфиналите на турнира за Купата на България. Шампионите разбиха с 5:0 втородивизионния Монтана. Срещата се игра на стадиона в Разград, заради ремонтни дейности на стадион „Огоста“. "Орлите" си свършиха работата още през първото полувреме, когято вкараха четири от попаденията си.

Шампионите откриха резултата в 5-ата минута. Бернард Текпетей бе изведен по десния фланг на нападението и от аутлинията центрира по земя в наказателното поле на „сините“. Бранителят Алекс Тодоров не успя да овладее топката и се подхлъзна, което позволи на Доминик Янков да отнеме и с изстрел от точката за изпълнение на дузпа да се разпише във вратата на Петър Петров.

Разградчани удвоиха преднината си в 16-ата минута. Голмайсторът Янков бе изведен отляво в наказателното поле на Монтана, където центрира остро към Матиас Тисера, новото попълнение на Лудогорец овладя и с удар по земя прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата.

Символичните гости направиха резултата класически в 34-ата минута. Рик Джонатан проби отляво в пеналтерията на втородивизионния тим, обърна рязко посоката и центрира успоредно на голлинията, където Тисера реализира второто си попадение на празна врата.

В добавеното време на първата част Доминик Янков вкара четвърти гол за Лудогорец с великолепен удар от над 25 метра, който не остави шансове на стража Петров да реагира.

Десетина минути преди края на редовното време Алекс Сантана изведе Тисера на десния фланг, аржентинският нападател продължи рейда, нахлу в наказателното поле и подаде към Каули Оливейра, който с едно докосване прати топката за пети път в мрежата на Монтана.

Снимка: Lap.bg

Монтана - Лудогорец 0:5

0:1 Доминик Янков (5')
0:2 Матиас Тисера (16')
0:3 Матиас Тисера (34')
0:4 Доминик Янков (45' +1)
0:5 Каули Оливейра (79')

Монтана: Петър Петров, Стоян Предев, Даниел Стоянов, Владимир Айтов (26 - Виктор Стойков), Димитър Буров, Йордан Йорданов, Алекс Тдоров, Борислав Дамянов (70 - Румен Георгиев), Бушентуф Фудил, Владислав Цеков (46 - Мехди Уамри), Лиандро Мартис (46 - Стефан Каменов)

Лудогорец: Симон Слуга, Сисиньо (63 - Мануел Шоу), Георги Терзиев, Клод Гонсалвеш (75 - Алекс Сантана), Матиас Тисера, Жан Карничник (46 - Илкер Будинов), Бернард Текпетей, Доминик Янков, Рик Джонатан, Тихомир Димитров, Вандерсон (63 - Каули Оливейра)