Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Ботев. Мачът се игра при закрити врати на базата на канарчетата. Разградчани стигнаха до успеха след автогол на Джеймс Ето‘о през второто полувреме на мача. През първото гостите откриха чрез Делев, а домакините изравниха с попадение на Па Конате.

Ботев започна активно. В 7-ата минута Неделев отправи коварен шут, който тупна пред Слуга, който успя с гърди да избие, а след това защитник изчисти в корнер. Лудогорец отговори с пробив на Бърнард Текпетей и удар по земя, който обаче профуча покрай целта. Неточен мерник показа и съотборникът му Шоу. След половин час игра нападателят на разградчани Матиас Тисера овладя в пеналта пас на Сисиньо, но също стреля покрай вратата.

В 39-ата минута Лудогорец поведе. Спас Делев беше изведен от Текпетей. Крилото залъга Виктор Генев и стреля. След рикошет в Самюел Супрайен топката влетя в близкия ъгъл на Ханкич – 0:1. Малко след това Тисера пропусна да удвои след неточност на Неделев.

В последната минута от първата част канарчетата изравниха. Реда Рабей проби по десния фланг и центрира остро на близката греда. Там непокрит беше Па Конате, който отклони топката в мрежата зад Слуга – 1:1.

Лудогорец започна по-силно второто полувреме. В 56-ата минута разградчани отново поведоха след нелеп автогол на Джеймс Ето‘о. Текпетей получи свободно пространство и проби през центъра, пише "Тема спорт". Ганаецът опита да комбинира със Спас Делев. Ето‘о пресече подаването, но така отклони топката, че хвана в крачка Ханкич, който нямаше какво да направи – 1:2.

В 68-ата минута Брахими се озова сам срещу Слуга, но вратарят бързо излезе, скъси ъгъла и успя да блокира изстрела.

До края Азрудин Валентич опита да промени нещо в предни позиции. Ботев обаче не успя да натисне и да стигне до изравнява, като в края имаше късмет, че не получи трето попадение.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2

Голмайстори: 0:1 Спас Делев 39′, 1:1 Па Конате 45′, 1:2 Джеймс Ето’о 56′-авт.

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (Бароан 71‘), 6. Дилан Мартенс (Точукву Нади 85‘), 8. Тодор Неделев (К), 9. Мохамед Брахими (Джак Лейн 78‘), 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (Димитър Тонев 85‘), 24. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 23. Димитър Тонев, 26. Джак Лейн, 28. Филип Филипов

Старши треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (К), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тиссера (Пиерос Сотириу 65′), 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков (Рик Джонатан 27′), 90. Спас Делев (Вандерсон 81‘)

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 30. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 88. Вандерсон

Старши треньор: Анте Шимунджа