Бърнард Текпетей се разписа във втора поредна контрола на Лудогорец и българските шампиони завършиха наравно 1:1 срещу германския Гройтер Фюрт, който преди четири дни надви ЦСКА с 4:1, пише БТА. Ганаецът вкара и за минималната победа срещу Блау-Вайс Линц в събота.

Двата отбора решиха да изиграят две полувремена по 60 минути.

Лудогорец поведе в резултата още във втората минута. Текпетей получи подаване по дясното крило, надбяга защитник на германския отбор и преодоля с лекота Леон Шафран за 1:0. Гройтер Фюрт обаче изравни две минути преди края на първото полувреме. Защитата на разградчаните не успя да изчисти центриране в наказателното поле, а рикошет в играч на българския отбор изпрати топката право в непокрития Гидеон Юнг. Той се възползва и изравни с удар от 4-5 метра.

Първото полувреме завърши наравно 0:0, а през втората част Анте Шимунджа смени целия състав на Лудогорец, с изключение на Шакил Пинас. Той се появи като резерва през първата част.

Лудогорец стигна до второ попадение във 108-та минута. Точен за българските шампиони бе водещият реализатор на първенството Пиерос Сотириу, но голът бе отменен заради нарушение в развитието на атаката. Друг удар на Ихинио Марин пък премина покрай страничната греда на съперника.

Гройтер Фюрт пропусна едно положение чрез Джулиан Грийн, чийто шут от статично положение бе уловен от вратаря на разградчаните Симон Слуга. Така мачът завърши наравно 1:1.