Лудогорец спечели по категоричен начин последната си контрола на австрийска земя. „Орлите“ успяха да победят втородивизионния немски Нюрнберг с 3:0, като головете бяха дело на Спас Делев (9′), Клод Гонсалвеш (77′) и Рик Джонатан (90′).

Разградчани изиграха най-силния си мач до момента в летния им подготвителен лагер, като този път успяха да реализират и положенията си.

Първите пет минути не предложиха нищо интересно и пред двете врати, но в шестата Спас Делев имаше добра възможност. Нисичкият нападател на българския тим стреля към вратата от близка дистанция, но топката бе изчистена в корнер от защитник на Нюрнберг. След ъгловия удар пък не произлезе никаква опасност за Матения.

„Орлите“ откриха резултата в 9-ата минута чрез Спас Делев. Футболистът с може би най-нисък ръст от всички на терена отбеляза хубав гол с глава след чудесно центриране от левия фланг, дело на Антон Недялков.

В 13-ата минута Лудогорец имаше нов чудесен шанс за гол. След скоростна атака Алекс Сантана получи меко и полувисоко подаване около дузпата, но силният му удар излезе в аут.

В 35-ата минута на проверката Пиерос Сотириу отбеляза, но попадението му бе отменено заради засада.

В 43-ата минута Доминик Янков влезе доста грубо на Натаниел Браун и действието му, освен жълт картон за него, предизвиква и кратко сбутване между двата отбора.

В следващите две минути не се случи нищо интересно на терена и двата отбора се оттеглиха за почивката от 15 минути между двете полувремена.

Началото на втората част започна с натиск на германците. Последователно в 47-ата и 48-ата на Антон Недялков и Игор Пластун се наложи да чистят топката почти от голлинията. В следващите минути Нюрнберг продължи да е по-активният тим на терена.

В 59-ата минута Серджио Падт спаси опасен удар и с това предотврати изравняването на резултата.

В 71-ата Матиас Тисера, който се появи на терена през второто полувреме на мястото на Сотириу, получи добра топка в наказателното поле на Нюрнберг, обърна се чевръсто и стреля. За негово съжаление ударът му бе спасен от стража на германците, а за още по-голямо на „орлите“ добавката на Доминик Янков отиде встрани от вратата.

Шест по-късно обаче – в 77-ата минута, Клод Гонсалвеш удвои преднината на българския отбор. Френският полузащитник на Лудогорец се възползва от много нескопосано разиграване между вратаря и защитниците на Нюрнберг и  вкара топката в мрежата за 2:0.

В 90-ата минута резултат набъбна на 3:0 за разградския тим. Този път голмайстор бе Рик Джонатан, който направи успешна добавка след поредната добра ситуация за Лудогорец в мача.

Във втората минута от добавеното време „орлите“ имаха нова възможност, но стигнаха само до корнер. Секунди след изпълнението му главният съдия наду последната свирка за край на мача, което означаваше победа с 3:0 за Лудогорец над Нюрнберг.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 19. Пиерос Сотириу, 32. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев;

Нюрнберг: Кристиан Матения, Асгер Сьоренсен, Йоханес Гайс, Тайлан Думан, Мануел Шефлер, Йенс Кастроп, Мануел Винтцхеймър, Флориан Хюбнер, Ян Гямера, Натаниел Браун, Филип Илич;