Лудогорец победи пестеливо Пирин в Благоевград с 4:0 и с успеха влезе в тройката в Първа лига, като тимът има два мача по-малко.

Всичките попадения за шампионите паднаха след почивката, като вкараха Георги Терзиев, автогол си отбеляза резервата на "орлетата" Казуки Такахаши, а се разписаха и резервите Матиас Тисера и Жоржиньо.

Първата част не предложи почти никакви емоции, като Лудогорец не успя да отправи точен удар в очертанията на вратата на Янко Георгиев. Официален дебют за Пирин направиха Ради Цонев и Чебраилс Макрецкис.

Отборът от Разград успя да открие резултата бързо през втората част, без да наложи дори натиск. В 50-ата минута Кирил Десподов изпълни корнер отдясно, а Георги Терзиев изпревари Христофор Хубчев и с глава насочи точно топката в мрежата. Това бе първи гол за защитника в първенството от 2015 година насам.

Веднага след това Радослав Цонев имаше шанс да изравни за Пирин, но Игор Пластун направи навременен шпагат.

Упражнението се повтори в 64-ата минута. Тогава Десподов отново центрира от корнер отдясно, Жан Карничник отклони топката на задна греда, където японецът Казуки Такахаши се опита да избие топката с левия крак, но не я уцели и след като се отби в десния му крак влетя в мрежата.

В 78-ата минута при контраатака Десподов изведе Матиас Тисера, който копна топката над излезлия да го пресрещне вратар Георгиев - 3:0.

След това се стигна и до четвърти гол, като Игор Тиаго подаде на Жоржиньо, който технично копна топката покрай Янко Георгиев за 4:0.

Пирин Благоевград - Лудогорец - 0:4

Голмайстори: 0:1 Георги Терзиев 50, 0:2 Казуки Такахаши 64-автогол, 0:3 Матиас Тисера 78, 0:4 Жоржиньо 85

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Петър Занев, Венцислав Бенгюзов (75 - Красимир Станоев), Христофор Хубчев, Вячеслав Велев, Радослав Цонев (76 - Преслав Йорданов), Славчо Шоколаров (57 - Казуки Такахаши), Чебраилс Макрецкис, Мартин Смоленски (75 - Иван Тасев), Станислав Костов

Лудогорец: Симон Слуга, Жан Карничник, Георги Терзиев, Игор Пластун, Дени Групер (76 - Антон Недялков), Мануел Шоу, Иван Йорданов (61 - Якуб Пьотровски), Рик Джонатан (73 - Жоржиньо), Кирил Десподов (82 - Спас Делев), Бернард Текпетей (61 - Игор Тиаго), Матиас Тисера