Лудогорец продължава да гази наред в Първа Лига. Хегемонът в България разби с 6:0 гостуващия Хебър.

С успеха "орлите" от Разград се изкачиха до второто място в Първа лига, на точка зад лидера ЦСКА 1948. 11-кратният шампион е и с два мача по-малко от тима на Любо Пенев.

С мисъл за Рома, треньорът на Лудогорец - Анте Шимунджа, даде почивка на част от основните си играчи. Официален дебют за "орлите" направи едно от новите попълнения в Разград - десният бек Фон Витри.

Домакините откриха резултата чрез Иван Йорданов (4), Рик Джонатан удвои (27). В 31-ата минута Текпетей направи резултата класически. Спас Делев покачи на 4:0 (44). Отново Делев (48) и Десподов (61) оформиха крайния резултат.

Лудогорец уби интригата още до почивката. На полувремето резултатът бе 4:0 в полза на хегемона в родния шампионат.

Още в четвъртата минута, Лудогорец поведе. Младият Иван Йорданов се възползва от грешка на вратаря на Хебър. Стражът на гостите излезе неразчетено при центиране отдясно, а младокът наказа грешката му. Това бе дебютното попадение за 21-годишния талант на "орлите".

В 19-ата минута, Рик Джонатан намери отдясно Текпетей. Ганаецът пусна остра топка успоредно на голлинията, но Делев се размина на сантиметри от топката.

Четири минута по-късно, Джонатан стреля опасно по земя, но Дебърлиев се намеси. Все пак, бразилецът намери пътя към гола. Текпетей и Игор Тиаго разиграха добре на границата на наказателното поле. Крилото видя връхлитащия отляво Рик и го изведе очи в очи в вратаря на Хебър, а бразилецът не сбърка и удвои.

В 37-ата минута, Лудогорец подпечата трите точки. Текпетей получи дълъг пас, пое и с второто си докосване шутура неспасяемо за 3:0.

В края на полувремето и Спас Делев се разписа. Бързоногото крило вкара невероятен гол директно от пряк свободен удар.

Десподов и Мануел Шоу се появиха на почивката. Те замениха Ябук Пьотровски и Бърнард Текпетей.

Три минути след началото на втората част, Десподов и новото попълнение Фон Витри разиграха добре с по едно докосване отдясно. Футболист номер 1 на България намери в наказателното поле Делев и националът не сбърка от близо.

Кирил Десподов отбеляза гол в 61-ата минута. Този път Делев влезе в ролята на асистент. Крилото получи от Фон Витри в наказателното поле. Делев видя, че Десподов е сам около дузпата, подаде му и футболист номер 1 на България не пропусна да прониже мрежата на Дебърлиев.

В последните минути от двубоя, Хебър отправи първия си точен удар и отвори работа на стража за Лудогорец - Падт. Нидерландецът обаче внимаваше и отрази опасния удар на Венсан Марсел.

В самия край на срещата Спас Делев се сгромоляса на тревата. Крилото се контузи и напусна. Тъй като Шимунджа бе направил всичките си смени, Лудогорец доигра срещата с 10 души.

Лудогорец - Хебър 6:0

1:0 Иван Йорданов 4
2:0 Рик Джонатан 27
3:0 Бърнард Текпетей 37
4:0 Спас Делев 44
5:0 Спас Делев 48
6:0 Кирил Десподов 61

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Дени Групер, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Иван Йорданов, Якуб Пьотровски, Спас Делев, Рик Джонатан, Бърнард Текпетей, Игор Тиаго

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Осира Корнел, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Цветелин Тонев, Георги Търтов, Клаудио Бонани, Емануил Манев, Адернисола Есеола, Октай Хамдиев