Лудогорец тресна драматично с 2:1 Рома на Жозе Моуриньо в първа среща от Група "С" на Лига Европа.

Головете за разградчани набутаха Каули Оливейра (72) и новото попълнение Нонато (88), точен за римляни бе Елдор Шомородов (86).

В другия двубой от групата Бетис победи ХИК с 2:0. Лудогорец заема втората позиция в групата с аванс от три точки.

За Лудогорец това е първа победа в групите на Лига Европа от октомври 2019 година, когато разградчани надиграха като гости унгарския Ференцварош.

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо, който през май изведе тима до трофея в Лигата на конференциите, пък допусна загуба от български тим за пръв път в кариерата си.

Домакините имаха добра възможност да открият резултата още в 3-ата минута. Кирил Десподов се озова очи в очи с противниковия страж Миле Свилар, но вместо да стреля, той потърси Бърнард Текпетей, макар и безуспешно.

Лоренцо Пелегрини стреля опасно за гостите, но Серджио Падт изби в корнер. Джанлука Манчини стреля с глава в лявата греда от последвалия ъглов удар.

След паузата домакините упражниха натиск, който се отплати с гол. Пробив на Каули през центъра завърши с удар по земя в близкия ъгъл.

В търсене на изравнително попадение "римските вълци" стреляха по противниковата врата, но Оливие Вердон и Антон Недялков се отчетоха с ключови намеси и чистеха току пред голлинията.

В 86-ата минута гостите постигнаха своята цел. Резервата Елдор Шомуродов засече с глава центриране отдясно на Лоренцо Пелегрини за 1:1.

Българският шампион успя да отговори на случващото се по най-добрия начин. Новото попълнение на "орлите" Нонато стреля към далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

В добавеното време Нонато можеше да вкара и още един гол, но далечният му удар мина на сантиметри над вратата на Рома. Минута по-късно Игор Тиаго и Бърнард Текпетей последователно пропуснаха да вкарат трети гол за българския отбор.

В последните секунди Рома също бе много близо до изравнителния гол, но Шомуродов и Пауло Дибала пропуснаха да пратят топката във вратата на Падт.

Лудогорец - Рома 2:1

1:0 Каули (72)
1:1 Елдор Шомородов (86)
2:1 Нонато (88)

Лудогорец: Серджо Падт - Аслак Фон Витри (87-Георги Терзиев), Оливие Вердон, Антон Недялков, Сисиньо - Якуб Пьотровски, Мануел Шоу (77-Нонато) - Бърнард Текпетей, Каули Оливейра (87-Спас Делев), Кирил Десподов (71-Рик Джонатан) - Игор Тиаго

Рома: Миле Свилар - Джанлука Манчини (75-Кристиан Волтапо), Крис Смолинг, Роджър Ибанес - Зеки Челик (67-Леонардо Спинацола), Брайън Кристанте (75-Пиетро Боер), Неманя Матич (75-Мади Камара), Лоренцо Пелегрини, Никола Залевски - Пауло Дибала, Андреа Белоти (67-Елдор Шомуродов)