Андерлехт се изкачи до десето място в класирането на белгийската Юпилер Про лига, след като се наложи над Остенде като гост с 2:0 в първия мач от 24-ия кръг на първенството. Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лигата на конференциите затвърди добрата си форма, като това е втори успех в шампионата в последните три мача. Тимът се изравни по точки, но има по-добра голова разлика от Льовен, където играят бившият футболист на ЦСКА-София Кристиян Малинов и доскорошният играч на Ботев (Пловдив) Емануел Току.

Амир Мурийо откри резултата за отбора от покрайнините на Брюксел в 32-рата минута, а датчанинът Андерс Дрейер вкара първото си попадение за Андерлехт в края на мача, с което оформи крайния резултат. В началото на втората част негов удар срещна напречната греда. "Много съм щастлив от първия си гол за Андерлехт. Това беше хубава победа като гост, взимаме трите точки с нас в автобуса и си отиваме. Благодаря на феновете", коментира Дрейер след мача.

В последните 20 минути на терена се появи като резерва още един нов футболист на белгийския гранд - Ислам Слимани.