Лудогорец спечели трудно гостуването си на последния след есенния дял на първенството Спартак 1918 Варна с 2:1 в мач от 19-ия кръг.

Шампионите поведоха с 2:0 през първата част, но с играта си домакините успяха да създадат доста трудности пред разградския тим, но успяха да стигнат до само един гол и нацелиха един път гредата. С играта си тимът на Спартак 1918 Варна показа, че ще се бори докрай за оставането си в елита, а публиката изпрати играчите и новия треньор Димитър Димитров-Херо с аплодисменти.

С успеха си днес разградчани събраха 46 точки и оглавиха поне временно класирането преди утрешния мач на ЦСКА-София в Берое. Спартаклии остават на дъното с 8 точки.

Първата сериозна възможност в мача бе за домакините в 3-та минута. Александър Белоусов проби отляво и пусна пас към Лерой Микелс, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Жоао Марио засече топката с глава, но тя премина над вратата. В 8-та минута шампионите откриха резултата при първото си по-опасно положение. Игор Тиаго бе изведен в отлична позиция срещу вратаря на Спартак 1918 Варна Кристиано Фегейредо и опита прехвърлящ удар, а Кирил Десподов успя да засече топката и вкара за Лудогорец.

В 12-та минута Родни Антуи получи топката в наказателното поле на Лудогорец и я върна към Румен Руменов, който стреля по земя, но защитник успя да я изчисти пред голлинията. В 17-та минута Ромееш Ивей стреля от 20-тина метра, топката рикошира в играч и летеше опасно към вратата на гостите, но вратарят на разградчани Серджио Падт успя да избие.

В средата на първата част Лудогорец удвои преднината си. Бернард Текпетей изведе в отлична позиция Игор Тиаго, който с топовен изстрел леко по диагонал отдясно вкара за 2:0 за шампионите.

В 48-та минута Кирил Десподов бе изведен в добра позиция пред вратата на домакините, но стреля неточно. В 49-та минута Спартак 1918 Варна можеше да намали изоставането си. Лерой Микелс стреля много опасно по диагонал отляво, но за късмет на шампионите топката се отби в гредата. Две минути по-късно отново Лерой Микелс стреля от удобна позиция фронтално срещу вратата на Лудогорец, но топката премина над вратата.

Не след дълго шампионите организираха бърза контраатака, при която Кирил Десподов бе намерен непокрит в наказателното поле на домакините и стреля от движение, но вратарят Кристиано Фигейредо успя да спаси. Последва добавка от Мануел Шоу, но вратарят на варненския тим Кристиано Фигейредо отново спаси.

В 57-та минута Спартак 1918 Варна намали резултата. Ромееш Ивей успя да намери непокрит Луан да Силва, който с техничен удар вкара за 1:2. В 66-та минута Игор Тиаго стреля опасно по диагонал отляво, но вратарят на домакините Кристиано Фигейредо успя да улови топката.

В добавеното време Божидар Васев опита далечен удар, но топката премина над вратата на гостите.

Спартак Варна – Лудогорец 1:2
0:1 Кирил Десподов (8)
0:2 Игор Тиаго (21)
1:2 Луан Да Силва (57)

Спартак Варна – Кристиано Фегейредо, Ромееш Ивей, Бен Карамоко (46-та мин. Пламен Димов), Луан Да Силва, Александър Цветков, Александър Белоусов (80-та мин. Виктор Митев), Роберто Хименез (73-та мин. Божидар Васев), Румен Руменов, Лерой Микелс, Жоао Марио (80-та мин. Евандро), Родни Антуи (73-та мин. Денис Баланюк);

Лудогорец – Серджио Падт, Антон Недялков, Игор Тиаго, Кирил Десподов (88-ма мин. Спас Делев), Аслак Витри, Густаво Нонато (75-та мин. Доминик Янков), Франко Русо, Мануел Шоу, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бернард Текпетей;