Матияс Тисера продължи головата си серия и българският футболен шампион Лудогорец (Разград) победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 в приятелски мач.

Тисера, който вкара шампионския гол срещу Черно море (Варна) и победния в първата контрола Марек (Дупница), откри резултата още в десетата минута. Той получи топката пред вратата и вкара от близка дистанция за 1:0, а четвърт час по-късно аржентинецът се възползва от грешка на вратаря Динко Хоркаш и удвои.

Педро Нареси отбеляза третото попадение за Лудогорец в 50-ата минута на срещата и оформи крайния резултат.

Последните 20 минути на контролата преминаха под проливен дъжд, излял се над Банско.

стартов състав на Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Марсел Хайстер, Якуб Пьотровски, Франко Русо, Клод Гонсалвеш, Доминик Янков, Кайо Видал, Дорин Ротариу и Матиас Тисера.

стартов състав на Локомотив: Динко Хоркаш, Анас Хамзауи, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Пиер Зебли, Христо Иванов, Кристиян Пешов, Кристиан Мендоса, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Алфа Конте.