Лудогорец записа престижна победа с 1:0 срещу Аякс на „Йохан Кройф Арена“ в реванша от плейофния кръг на Лига Европа. Така разградчани отпаднаха достойно от надпреварата с общ резултат 2:4 и ще продължат в третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите. Резервата Матиас Тисера вкара единствения гол през второто полувреме.

Треньорът на българския шампион Ивайло Петев бе оставил звездата си Кирил Десподов на резервната скамейка. Българският национал е много вероятно да напусне тима до края на трансферния прозорец.

Още в първата минута домакините имаха добро положение, при което Симон Слуга излезе, за да скъси ъгъла и опасността бе предотвратена.

В 14-ата минута Хайстер пусна добър пас към Кайо Видал, но Девайн Ренш надбяга футболиста на Лудогорец. Аякс отговори с удар на Кенет Тейлър от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 22-ата минута Иван Йорданов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Гортър. В края на първата част нидерландците имаха претенции за дузпа след падане на Стивън Бергвайн в наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение.

В 56-а минута Марсел Хайстер атакува много опасно противник, като закъсня в единоборството, но съдията прецени, че нарушението е само за жълт картон.

Малко след това Доминик Янков замени Иван Йорданов. Именно той в 62-а минута напредна чудесно и достави прекрасно подаване в наказателното поле към Матиас Тисера, който нямаше проблеми да завърши пред опразнената врата - 1:0 за Лудогорец.

В 72-ата минута Яков Медич стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Тейлър, но топката премина над вратата. До края на мача Аякс така и не спя да затрудни сериозно Слуга и завърши двубоя без точен изстрел във вратата на "орлите".

Аякс - Лудогорец  0:1

Голмайстор: 0:1 Тисера (62)

Аякс: Джей Гортър, Оуен Вийндал (81 - Анас Салах-Един), Йорел Хато, Яков Медич, Девайн Ренш,  Кенет Тейлър, Бенямин Тахирович, Бранко ван дер Боомен (60 - 6. Дави Клаасен), Карлош Боржеш (60 - Стивън Бергхаус), Брайън Броби, Стивън Бергвайн (71 - Мика Годс)

Лудогорец: Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Марсел Хайстер, Иван Йорданов (60 - 64. Доминик Янков), Клод Гонзалвеш, Якуб Пьотровски (81 - Педро Нареси), Кайо Видал (67 - Рик Джонатан), Руан Секо (46 - Матиас Тисера), Бърнард Текпетей (81 - Спас Делев)