Лудогорец тръгна по мечтан начин в дебюта си в групите на Лигата на конференциите. Разградчани разбиха 4:0 Спартак (Търнава) в Разград.

Така "орлите" са лидери в група H на третия по сила турнир на УЕФА след изиграването на първите срещи. В другия мач Фенербахче победи 3:1 датския Нордшеланд.

Младият национал Иван Йорданов откри за домакините от Разград в началото на първата част след мощен удар извън границата на наказателното поле.

Един от най-добрите в състава на Ивайло Петев последните срещи - Якуб Пьотровски направи 2:0 в 51-ата мин. Полякът вкара и втори гол в 64-ата мин. В продължението на мача Руан Секо направи резултата разгромен.

Ивайло Петев започна с най-доброто, с което разполага. 12-кратните шампиони на България опитаха домакински натиск в първите минути.

В 6-ата мин Аслак фон Витри пусна към Текпетей на дясното крило. Капитанът на Лудогорец пусна успореден пас в наказателното поле към Матиас Тисера, но аржентинският нападател на "орлите" не успя да засече.

Текпетей проби през средата в 19-ата мин. Ганаецът премина с лекота през двама бранители на Спартак (Търнава) и стреля силно в долния ляв ъгъл на. Стражът на словашки тим Такач обаче изби в корнер.

В края на първата част гостите от отправиха първия си точен удар по посока вратата на Слуга. Себастиан Коша бе намерен в наказателното поле на Лудогорец и стреля, право в ръцете на стража на "орлите".

Втората част започна ударно за родния хегемон.

Иван Йорданов получи зад границата на наказателното поле в 46-ата мин. Юношата на Лудогорец видя пролука към вратата на гостите и изстреля бомбен шут, който не остави никакви шансове на вратаря на Спартак.

5 мин по-късно разградчани вече водеха с 2:0. Матиас Тисера получи вдясно. Аржентинецът нахлу в пеналта, стигайки почти до аутлинията. Тисери пусна чудесен успореден пас към чакащия на празна врата Якуб Пьотровски. А полският полузащитник нямаше проблеми да вкара.

След като изоставаха с 2 гола, играчите на Спартак се юрнаха в предни позиции. Въпреки няколко опасности пред вратата на Слуга, словашкият тим така и не стигна до удар.

Лудогорец си гарантира успеха в 62-ата мин. В прегръдките на разградчни отново бе Якуб Пьотровски. Халфът с чудесен удар от близо 30 метра не остави шансове на Доминик Такач.

В 66-ата минута Текпетей и Фон Витри. Ганайското крило видя връхлитащия Иван Йорданов и опита да го изведе сам срещу вратаря. Младият халф опита да прекара топката между краката на вратаря, но той се намеси и блокира опита на българина.

В 85-ата мин бившият играч на Левски Роман Прохазка стреля опасно към вратата на Лудогорец след корнер, но топката излезе над метър в аут.

В последната минута от продължението на срещата Лудогорец вкара и 4-и гол. Пьотровски изстреля бомба към вратата на Спартак. Топката бе толкова силна, че стражът на гостите трябваше да избие. Тя попадна у резервата Руан Секо, който с техничен удар прати топката в мрежата на словашкия клуб.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (ТЪРНАВА) 4:0

Голмайстори: 1:0 Йорданов (47); Пьотровски (51), Пьотровски (64); Секо (90)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 26. Сундберг, 24. Вердон, 17, Сон, 82. Йорданов, 6. Пьотровски, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 10. Тисера, 77. Видал

СПАРТАК (ТЪРНАВА): 71. Такач, 26. Коша, 4. Горосито, 24. Кощърна, 80. Желкович, 29. Микович, 18. Шулек, 25. Байнович, 27. Бернат, 97. Офори, 57. Дуриш