Лудогорец победи Хебър с 3:1 в последния мач от 15-тия кръг на efbet Лига.

Разградчани решиха мача още през първата част с два гола на Бърнард Текпетей и Аслак Фон Витри за първата победа при новия старши треньор Георги Дерменджиев след завръщането му в клуба.

С успеха Лудогорец измести Левски от четвъртото място в класирането. Разградчани имат 27 точки, а  "сините" са пети с точка  по-малко. Хебър е девети с 19 точки.

Завърналият се в титулярния състав на Лудогорец Тодор Неделев отправи първия точен удар още в първата минута на мача, но не затрудни вратаря на гостите.

Лудогорец доминира и в 11-а минута стигна до попадение. Точен бе Текпетей, който засече топката в мрежата след центриране на Аслак Фон Витри.

В 37-ата минута домакните удвоиха преднината си, след като Кайо Видал бе изведен в наказателното поле, вратарят Игонен спаси удара му, Руан Секо не успя при добавката, но топката попадна у Фон Витри, който я прати в мрежата.

Играчите на Лудогорец отправиха 30 удара към вратата на съперника, но против хода на играта гостите се върнаха в мача четири минути преди края с попадение на Стефан Цонков.

До изненада не се стигна, след като минута преди края Рик Джонатан вкара трети  гол за Лудогорец след рикошет и осигури трите точки за разградчани.

Лудогорец - Хебър - 3:1  (2:0)
1:0 Бърнард Текпетей 11, 2:0 Аслак Фон Витри 37, 2:1 Стефан Цонков 86, 3:1 Рик Джонатан 89

Лудогорец: Симон Слуга, Якуб Пьотровски (78-Клод Гонзалвеш), Аслак фон Витри, Сон, Франко Русо, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бернард Текпетей (64-Рик Джонатан), Кайо Видал (78-Спас Делев), Тодор Неделев (64-Доминик Янков), Руан Секо (46-Квадво Дуа)

Хебър: Матвей Игонен, Мартин Михайлов, Стефан Цонков, Жоао Сеско, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Карлос Охене (56-Ангел Бастунов), Марсел Канади (81-Стилиян Тисовски), Олексий Збун, Атанас Кабов (81-Богомил Божуркин), Николас Пенев