Лудогорец разби с 5:0 Ботев (Вр) в мач от 19-ия кръг на efbet Лига и се приближи плътно зад лидерите във временното класиране на първенството. Квадво Дуа, Якуб Пьотровски на два пъти,  Матиас Тисера и Тодор Неделев донесоха успеха на шампионите. "Орлите" вече са само на 3 точки зад Черно море и ЦСКА, като имат и мач по-малко. Тимът от Враца пък остана на предпоследното 15-о място.

Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев имаше проблеми с вратарския пост, тъй като извън групата останаха двамата основни играчи на този пост - Серджио Падт и Симон Слуга, които са с леки физически проблеми. Като титуляр под рамката застана младежкият национал Дамян Христов, а на резервната скамейка бе Пламен Пепеляшев.

След няколко пропуска домакините откриха резултата в 20-ата минута. Текпетей изведе по чудесен начин Квадво Дуа, който надбяга защитата на врачани, влезе отдясно в наказателното поле и отправи изстрел по диагонала, който попадна в долния десен ъгъл на Бариос, който успя да докосне топката, но не и да се намеси решаващо.

Дерменджиев направи една смяна на почивката и пусна в игра Тодор Неделев, който замени Педро Нареси. Лудогорец стигна до второ попадение на 56-ата минута. Тодор Неделев центрира от ъглов удар на първа греда, където Пьотровски изпревари Едуардо Кунде и с глава заби топката във вратата.

Само три минути след това „орлите“ направиха резултата класически. Клод Гонсалвеш изведе отдясно Фон Витри, който след това намери Пьотровски на границата на наказателното поле. Халфът стреля без забавяне и не остави шанс на Бариос.

В 74-ата минута Фон Витри и Пьотровски направиха двойно подаване пред пеналта, след което норвежецът комбинира с Тодор Неделев, който пък пусна чудесен извеждащ пас с едно докосване за Матиас Тисера. Аржентинският нападател остана очи в очи с Бариос и елегантно го прехвърли за 4:0.

Две минути преди края на редовното време Рик Джонатан проби отляво и центрира неточно, но отбраната на Ботев не изчисти по най-добрия начин топката, която попадна на пътя на Неделев, който с великолепен удар от дистанция оформи крайния резултат.

Лудогорец - Ботев (Вр)  5:0

Голмайстори: 1:0 Квадво Дуа (20), 3:0 Якуб Пьотровски (56, 59), 4:0 Матиас Тисера (74), 5:0 Тодор Неделев (88)

Лудогорец: Дамян Христов, Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Сон, Педро Нареси, Клод Гонсалвеш, Бърнард Текпетей, Якуб Пьотровски, Кайо Видал, Квадво Дуа

Ботев (Вр): Федерико Бариос, Едуардо Кунде, Стефан Велев, Луис Соарес, Браян Мендоса, Спас Георгиев, Марио Киконда, Бубакар Траоре, Даниел Генов, Марко Мажуга, Жан Пиер Да Силва