Българският шампион Лудогорец загуби от чешкия Теплице с 1:3 в третата си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Срещата в курорта Белек стартира в 16:00 часа българско време, като минути преди мача от състава на орлите отпадна Франко Русо.

Резултатът в мача бе открит в 14-ата минута от Руан Секо. Нападателят действа много добре пред наказателното поле на Теплице, където комбинира със своя капитан Якуб Пьотровски. Полякът успя да изведе Секо с двойно подаване, а централният нападател на разградчани с лекота копна топката над вратаря за 1:0.

След половин час игра тимът на Теплице успя да изравни с известна доза късмет. Петър Хронек получи на границата на наказателното поле вдясно по нападението на чехите и реши да стреля. Топката рикошира коварно в тялото на Дени Групер, описа странна парабола и остави безпомощен вратаря на разградчани за 1:1.

Втората част започна кошмарно за българския шампион. Само в рамките на една минута и няколко секунди, Лудогорец допусна две попадения след груби грешки в отбрана, отбелязва "Тема спорт".

Първо резервата Нашименто сгреши фатално, подарявайки топка на Абдала Гнинг, който макар и трудно, успя да бутне топката покрай вратаря на разградчани – 1:2.

Буквално секунди по-късно след подновяването на играта от страна на орлите от центъра, Атанас Пемперски също се опита да върне топката към своя вратар, но пасът бе къс и бе пресечен от Гнинг, който този път доста по-лесно преодоля българския страж за 1:3.

Лудогорец – Теплице 1:3

1:0 Руан Круз 14

1:1 Петър Хронек 30

1:2 Абдала Гнинг 46

1:3 Абдала Гнинг 47

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 26. Сонко Сундберг, 20. Атанас Пемперски, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 99. Руан Круз, 90. Спас Делев