* Лудогорец поведе във всяка от 5-те контроли, които изигра по време на подготвителния си лагер в Турция. Нещо повече – и в 5-те си двубоя те се разписаха преди 15-ата минута. Повече от половината попадения на орлите (6 от общо 11) паднаха в първия четвърт час от мачовете.

* Цели 9 от головете на Лудогорец дойдоха през първото полувреме, а след почивката се разписа единствено Рик Джонатан – в последните минути на мачовете с Ракум и Сигма Оломоуц.

* Лудогорец вкара във всеки от петте си спаринга, но успя да запази мрежата си суха само веднъж – при 3:0 над Олимпия Любляна.

* Двамата основни вратари Серджио Падт и Симон Слуга получиха почти равно игрово време и инкасираха по 3 попадения.

* Общо четирима футболисти взеха участие и в 5-те контроли на Лудогорец в Турция – Педро Нареси, Тодор Неделев, Рик Джонатан и Спас Делев, като първият записа най-много минути от тях – 315.

* Оливие Вердон получи най-много игрово време от Георги Дерменджиев в югоизточната ни съседка – 358 минути в 4 двубоя.

* Нападателят Квадво Дуа завърши подготовката с най-сериозен голов принос – 3 отбелязани попадения и 2 асистенции. Бърнард Текпетей също се отчете с 3 точни изстрела, но 1 голов пас.

* Георги Дерменджиев се довери на общо 25 футболисти в Турция, като над 3/4 от тях бяха чужденци – 19 (76%), а българите бяха шестима (24%).