Лудогорец гостува на Динамо Минск в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига днес - 31 юли, от 21:45 часа наше време. Българският шампион има аванс от 2:0 след първата среща на родна земя в Разград.
„Зелените“ ще гостуват символично на беларуския тим, тъй като двубоят ще се проведе в Унгария заради рестрикциите, наложени върху Беларус след началото на руската инвазия в Украйна. Тимът на Георги Дерменджиев спечели първия сблъсък на „Хювефарма Арена“ след точните интервенции на Бърнард Текпетей и Тодор Неделев, който се разписа от дузпа. След почивката Неделев имаше още едно отлично положение за гол, но стреля над вратата.
Лудогорец започна кампанията в Първа лига с труден домакински успех над ЦСКА с минималното 1:0. Разградчани бяха далеч от най-доброто си лице, но подобно на реванша с грузинския Динамо Батуми в първия предварителен кръг на ШЛ, Дерменджиев и компания постигнаха резултата, който им беше необходим. Въпреки че загубиха в Грузия и трябваше да разчитат сериозно на стража си Серджио Падт в края, „зелените“ си осигуриха мач с Динамо Минск, а сега гледат към следващия квалификационен кръг.
Ако отстрани беларусите, Лудогорец ще играе с победителя от двойката Линкълн Ред Импс (Гибралтар) и Карабах (Азербайджан). Азерите водят с 2:0 след първата среща. Ако отпадне от Динамо Минск, българският шампион ще играе със загубилия от въпросния мач между Линкълн Ред Импс и Карабах в третия предварителен кръг на Лига Европа.







Дрон навлезе във въздушното пространство на Молдова и предизвика пожар
Слънцето може да предизвика невиждана досега магнитна буря
Рецепта за салата с печени чушки и картофи
Освободиха срещу 500 евро гаранция обвиняемите, заровили жена жива в гробище в Сушица
Предполагаем руски дрон навлезе във въздушното пространство на Молдова и се взриви в поле
Меган Трейнър създаде кукла с лика си, за да успокои своя син
Норвежкият крал Харалд Пети бе приет в болница
Stellantis патентова врата, която превръща хечбек или седан в пикап
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Маргарита Парпулова е на четвъртфинал на Европейското в Лозница
На този ден: Макгрегър побеждава Холоуей – началото на история, продължила 13 години
Дейна Уайт: Ислам Махачев може да постави рекорд, който никога няма да бъде подобрен
Най-сладката смокиня не е най-богатата на полезни вещества
Топ 5 летни процедури с минимално възстановяване
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Нов учебник на ВМА съчетава военната и цивилната травма-хирургия
Коментари
Напиши коментар11:01 | 31 юли 2024 г.
10:30 | 31 юли 2024 г.
09:12 | 31 юли 2024 г.
07:47 | 31 юли 2024 г.
07:43 | 31 юли 2024 г.
07:36 | 31 юли 2024 г.
Напиши коментар