Хегемонът Лудогорец започва защитата на трофея си от турнира за Купата на България с гостуване в Бургас на местния Черноморец днес от 13:30 часа.

Разградчанти са фаворити за спечелване в редовното време и не би следвало да се затрудни срещу “акулите”.

Преди броени дни “орлите” участваха в един от най-запомнящите се мачове. Те загубиха дербито на върха от ЦСКА 1948 с 4:5, като реализираха три попадения в заключителните минути на срещата. Дори имаха реален шанс да стигнат до изравняване.

Разградчани изостават с девет точки от лидера в Първа лига – Левски, но имат мач по-малко. Въпреки това, главата на треньора Руи Мота на практика падна. В момента се водят преговори за прекратяване на договора му, а срещу Черноморец отборът, чието самочувствие е доста смачкано, ще бъде воден от треньора на дубъла Тодор Живондов.

Миналия сезон "зелените" вдигнаха отличието след триумф на финала срещу ЦСКА.

В последния 1/8-финал Янтра посреща ЦСКА 1948 от 16:30. "Червените" показаха в понеделник, че изобщо не се шегуват, след като повалиха Лудогорец в Бистрица.

Домакините ще са надъхани. Като всеки втородивизионен тим, тимът на Янтра ще е силно амбициран да разстрои темпото на втория в класирането в Първа лига.

Двубоят няма да е лесен за гостите, които като нищо и малко ще го подценят, а и навярно ще пуснат някои резерви на терена.

Пълна програма за 1/16-финалите в турнира за Купата на България:

Вторник, 28 октомври

Спартак Плевен – Ботев Пд 0:4

Бдин Видин – Добруджа 2:7

Рилски спортист – Локомотив София 2:3

Тунджа Ямбол – Спартак Варна 1:3

Фратрия – Арда 1:2

Дунав Русе – Локомотив Пд 1:2 след продължения

Сряда, 29 октомври

Миньор Перник – Черно море 0:3

Загорец – Ботев Враца 1:4

Севлиево – ЦСКА 1:2

Спартак Пловдив – Славия 1:2

Марек – Монтана 1:4

Спортист Своге – Септември София 0:2

Витоша – Берое 0:0 в редовно време и продължения и 4:3 след дузпи

Хебър – Левски 0:3

Четвъртък, 30 октомври

13:30, Черноморец Бургас – Лудогорец

16:30, Янтра Габрово – ЦСКА 1948.