Треньорът на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо говори на официалната пресконференция преди домакинския мач с испанския Селта Виго в Лига Европа. Норвежецът се надява с общи усилия отборът да излезе от неблагоприятната ситуация, в която се намира в момента.
„Страхотно е да бъда тук на стадиона за първи път, да съм част от този клуб. Това е моят пети ден тук, срещнах страхотни футболисти и персонал. Ще бъде битка на различни стилове, Лудогорец притежава добри играчи с различна футболна култура. Работим, за да развиваме отбора и да подобряваме състоянието му. Изправяме се срещу много добър отбор. От една гледна точка, типично испански отбор – относно качествата на играчите - ротацията. Също така се работи индивидуално в ситуациите един на един и за атаката. Винаги може да говорим и за структурата, в международния футбол стават все по-важни единоборствата един на един. Трябва да имаме фокус по време на мача. Нямам търпение да се изправя с играчите за този мач. Добре е да играеш с добър противник, с такива качества, това ще даде добра подготовка за нещата, които ни предстоят“, бяха първите думи на специалиста.
„Трябва да използваш всеки ден, за да израстваш – индивидуално и като отбор. Да се върнат контузените играчи отново на терен, да бъдат всички в най-доброто си състояние, за нас шампионатът е изключително важен. Искаме да се фокусираме върху всеки един мач. Когато играем в Европа, искаме да покажем най-добрите си страни“, увери той.
„Когато печелиш в поредни години и толкова много, е важно да не влизаш в зоната си на комфорт. Това, което виждам – защо клубът е толкова успешен, виждам всички – от собственици, през директори, до персонал и играчи – те искат да се подобрят. Но най-важното във футбола е да имаш най-добрата култура на тренировки. Всеки ден трябва да идваме на работа и да правим разликата. Заедно ще се вдигнем“, смята той.
„Играчите са професионалисти, аз виждам как прекарахме няколко много добри дни заедно. Вчера имахме тиймбилдинг, беше с различни групи, предизвикахме всеки един – какво може да направим в кратък и дълъг период. Винаги е вдъхновяващо да играеш в Европа, много футболисти и отбори искат да са на това ниво. Очаквам играчите да дадат най-доброто от себе си – както в Европа, така и в шампионата“.
„Не познавам Йонес Ел-Абделауи, но има шведски играчи, които познавам (б. а. – Карл Старфелт и Вилиот Сведберг). За мен е удоволствие да съм тук, в този прекрасен град, с тази прекрасна природа. За човек, израснал в Северна Норвегия, това е перфектно. Мотивиращо е да дойда в този клуб. Гледам напред за всеки един ден, който ще прекарам на работа“, завърши Хьогмо.







Икономист: Потребителите могат да намалят инфлацията с ограничаване на покупките
Иван Иванов е финалист за наградата "Пьотр Нуровски"
Радев: Разговарях с Тръмп за визите за САЩ и военните самолети у нас
Мъж загина при тежка катастрофа в Ямболско
Съдът присъди 15 000 евро на Биляна Петрова за унижения и лоши условия в ареста
Против дефицита: Бизнесът предлага изваждане на Covid добавката от пенсиите
Путин на по чаша чай със Си: Връзката ни е на безпрецедентно ниво
Новото чудовище на AMG има 1169 коня и се зарежда по-бързо от смартфон
Най-евтината Skoda на ток - 26 000 евро и до 440 км пробег
Невидима технология променя колите на Mazda на пътя
Stellantis превръща популярни модели в кей-карс в японски стил
Изгряващата звезда в тежка категория: „Вярвам, че съм най-добрият в света“
Андрес Касадо: „Не съм тук просто да участвам – идвам на ринга на SENSHI да оставя следа“
В кикбокса е №1, но какво става с бокса? Ето как се бие Рико Верхувен
Едмен Шахбазян: Опитът и зрелостта ми изведоха играта ми на ново ниво
6 йога упражнения при болки във врата
Защо при синдрома на Ваарденбург слухът, очите и косата са засегнати едновременно?
След менопаузата рискът от отслабване на костите се увеличава значително
Лъчетерапия и химиотерапия при рак на простатата
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар