Лудогорец направи драматично 3:3 срещу ПАОК в Разград в 6-ия си мач от Лига Европа и по този начин добави 7-а точка в актива си в основната фаза на турнира. Дали обаче хиксът срещу тима на Кирил Десподов е по-скоро благоприятен с оглед на това, че бяло-черните бяха сочени за фаворит в мача, с коеф. за победа около 1.95 или Лудогорец трябва да тъжи, че допусна изравнителен гол в последната минута?
Ако погледнем класирането преди 6-ия кръг, ще видим, че Лудогорец заемаше 25-ото място, докато след хикса снощи вече е в 23-ти, т.е. бележи прогрес с две позиции, като превъзхожда по голова разлика следващите го Селтик и Динамо З, също с по 7 т.
Цифрите на суперкомпютъра на football meets data сочат обаче друго. Равенството трябва да се счита за отстъпление за разградчани, на които прогнозите преди мача с ПАОК им отреждаха 25-о място в крайното класиране, а сега вече са 26-и. Прогнозата сочи, че пред орлите ще завърши Йънг Бойс, който вчера изненада Лил с 1:0. Към този момент оставането на Лудогорец в топ 24 е изчислено на 47%, като непосредствено пред българския тим по шансове са Базел (48%), Селтик (62%), Динамо З (63%) и Йънг Бойс (67%) и Бран (76%).
Последният тим, който има над 90% шанс за поне бараж за 1/8-финал е именно снощният съперник на Лудогорец ПАОК, поставен на 20-а позиция с 93% вероятност за директните елиминации.
Припомняме, че в последните си два мача Лудогорец гостува на Рейнджърс, чиито шансове да попадне в топ 24 са нулеви на практика и завършва с домакинство на Ница, който е единственият тим, загубил и на теория шанс за преодоляване на основната фаза.
Материал на Мони Георгиев







Изобилие за шест китайски зодии на 13 януари
Китайски хуманоиден робот приготвя сам сладолед (ВИДЕО)
Късна емисия
Великобритания и Германия обсъждат сили на НАТО в Гренландия за успокояване на заплахата от САЩ
"Българо-американска кредитна банка" финализира сделката за "Токуда Банк"
Опита ли се Русия да премести два подводни ядрени реактора в Северна Корея?
29-годишна Toyota Supra се продаде на рекордна цена
Евтино, но не съвсем – цената на Sandero в Турция шокира
Дизелово BMW или Tesla Model 3 - кое струва повече на шофьора си след 400 000 км?
Защо двигателите използват разтягащи се болтове
Столичното 97 СУ става център на таекуондо под егидата на посланика на Република Корея
Националите се събират за първи лагер през годината
Уордли обявява рунда, в който ще спре Фюри
Калъм Уолш ще оглави първата галавечер на Zuffa Boxing на 23 януари в UFC APEX
Топ зеленчуци за вкусни гозби през зимата
Проф. Зигфрид Каспер: Транскраниалната магнитна стимулация може да е решение при резистентна депресия
Екзема и импетиго през зимата - често срещана комбинация при деца
МОН въведе професия „Боуен техника“ в системата за професионално обучение в България
Коментари
Напиши коментар18:16 | 12 дек 2025 г.
17:58 | 12 дек 2025 г.
14:50 | 12 дек 2025 г.
Напиши коментар