Франция победи с 3:2 Холандия и записа престижна победа в контрола играна в Амстердам.

Головете за гостите вкараха Антоан Гризман (6), Оливие Жиру (13) и Блез Матюиди (88), точни за домакините бяха Люк де Йонг (47) и Ибрахим Афелай (86).

В 14-ата минута на срещата трибуните на "Амстердам Арена" избухнаха в аплодисменти в чест на Йохан Кройф, който вчера почина на 68 години.

Срещата в Амстердам започна страхотно за гостите, които можеха да вкарат още в 4-ата минута, но Димитри Пайе пропусна. Две минути по-късно Антоан Гризман изпълни перфектно пряк свободен удар и опъна мрежата на Холандия за 0:1.

В 11-ата минута домакините можеха да изравнят, но Уесли Снайдер не успя да вкара. Само две минути по-късно се стигна до ъглов удар за Франция, след който защитата на "лалетата" сгреши нелепо и Оливие Жиру отбеляза за 0:2.

В 14-ата минута трибуните на "Амстердам Арена" почетоха Крал Йохан Кройф, който вчера почина на 68 години. Както е известно, маестрото носеше легендарната фланелка с №14, с която правеше фурор с екипите на Аякс, Барса и Холандия.

До края на полувремето холандците владееха инициативата, но така и не успяха да стигнат до попадение.

Второто полувреме започна с гол за домакините. Мемфис Депай асистира на Люк де Йонг и той намали 1:2. След час игра с пропуск за Франция се отчете Дмитри Пайе, а минута по-късно същото за Холандия стори Дейви Клаасен.

В 70-ата минута Джетро Вилемс също се размина с попадението за домакините. Така се стигна до 86-ата минута, когато Мемфис Депай асистира на Ибрахим Афелай и той изравни - 2:2.

Две минути по-късно гостите отново дръпнаха в резултата, след като точен бе Блез Матюиди за крайното 2:3.

Холандия - Франция 2:3

0:1 Антоан Гризман (6)
0:2 Оливие Жиру (13)
1:2 Люк де Йонг (47)
2:2 Ибрахим Афелай (86)
2:3 Блез Матюиди (88)

Холандия: ЙЕСПЕР КИЛЕСЕН, ДЖОЕЛ ВЕЛТМАН, ДЖЕФРИ БРУМА, ВЪРДЖИЛ ВАН ДИЙК, ДЕЛИ БЛИНД, ДЖЕТРО ВИЛЕМС, ДЖОРДИ КЛАСИЕ, ДЕЙВИ КЛААСЕН, УЕСЛИ СНАЙДЕР, ЛЮК ДЕ ЙОНГ, КУИНСИ ПРОМС

Франция: СТИВ МАНДАНДА, КРИСТОФ ЖАЛЕ, РАФАЕЛ ВАРАН, ЛОРАН КОСЧЕЛНИ, ПАТРИС ЕВРА, ПОЛ ПОГБА, ЛАСАНА ДИАРА, БЛЕЗ МАТЮИДИ, АНТОАН ГРИЗМАН, ОЛИВИЕ ЖИРУ, ДИМИТРИ ПАЙЕ

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VhNGq1XZ84g" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>