Голмайсторът на Лудогорец Клаудио Кешеру се разписа за разгромната победа на Румъния с 5:1 над Грузия в контролна среща.

Нападателят влезе като резерва през второто полувреме и вкара в 87-а минута за крайното 5:1.

Друг играч на Лудогорец - Козмин Моци, игра 90 минути и си вкара автогол в 68-а минута, с което подари почетно попадение за грузинците.

Третият румънски национал в състава на Лудогорец - Андрей Препелица, също се появи в игра като резерва през второто полувреме.

Другите голове за Румъния вкараха Адриан Попа, Николае Станчу, Габриел Торже и автогол на Александър Амисулашвили.

Румъния ще излезе в мача на откриването на Евро 2016 срещу домакина Франция на 10 юни.

В друга контрола, част от подготовката за европейското първенство, Украйна победи Албания с 3:1.

Тарас Степаненко, Андрий Ярмоленко и Евгений Коноплянка се разписаха за успеха на украинците, който е четвърти за тима в последните четири контроли. Точен за Албания бе Армандо Садику.

Двубоят се игра на стадиона в Бергамо и бе изпълнен с албански запалянковци, които обаче не успяха да помогнат на своя тим.

На Евро 2016 Украйна е в група С с Германия, Полша и Северна Ирландия.

Участващият за първи път на голям форум тим на Албания ще изиграе дебютния си мач на европейското срещу Швейцария на 11 юни.