Отборът на Хърватия победи Турция с 1:0 в първи мач от група "D" на Евро 2016. Единственият гол в мача отбеляза Лука Модрич в 42-рата минута на срещата.

Съставът на Хърватия доминираше през целия мач и напълно заслужено спечели срещата.

В началото на мача "шахматистите" пропуснаха няколко добри възможности за гол, но все пак три минути преди почивката, Лука Модрич стреля от воле и отбеляза изключително красив гол.

Второто полувреме доминацията на Хърватия продължи, но късметът на няколко пъти покри домакините. В 52-рата минута Дарио Сърна разтресе напречната греда от пряк свободен удар, а четвърт час преди края и най-добрият футболист в мача Иван Перишич удари греда.

В крайна сметка символичните гости стигнаха до абсолютно заслужен успех.

Първото полувреме започна с натиск на Хърватия и още във втората минута гостите можеха да открият резултата. Манджукич центрира опасно в наказателното поле и Ракитич бе на отлична позиция, но изстрелът му излезе в аут.

Турците отговориха с изстрел на Топал отдалеч, но той бе твърде лек и неточен.

Натискът на гостите стана осезаем и в средата на първото полувреме Брожович на два пъти пропусна да даде аванс на своите.

Най чистото положение за Турция дойде половин час след началото на мача, когато Топал стреля с глава отблизо, но Субашич закова топката на голлинията.

Надмощието на "шахматистите" даде резултат три минути преди края на полувремето, когато Лука Модрич отбеляза невероятен гол с удар от воле от около 25 метра и хвърли хърватските фенове в екстаз.

Второто полувреме отново започна с натиск на Хърватия и само седем минути след подновяването на играта гостите удариха греда. Дарио Сърна стреля от пряк свободен удар, но късмета покри турския отбор.

Малко по-късно "шахматистите" пропуснаха нова уникална възможност. Дарио Сърна се озова сам пред опразнената врата на домакините, но шутът му излезе в аут.

В 67-мата минута най-добрият футболист в мача Перишич центрира опасно отляво, но Брожович се размина с топката и не успя да удвои аванса на своите.

Пет минути по-късно гостите удариха втора греда. Манджукич центриа отлично в наказателното поле, където Иван Перишич се извиси най-високо и с глава разтресе напречната греда.

До края на мача домакините опитаха да изравнят резултата, но натискът им бе твърде хаотичен и не успяха да създадат нищо интересно пред вратаря на Хърватия.