Унгария победи Австрия с 2:0 на стадион "Стад дьо Бордо" в Бордо в мач от група "F" на европейското първенство по футбол. Двата гола в мача паднаха през второто полувреме и бяха дело на Адам Шалай(63') и Золтан Щицер(87').

През първото полувреме мачът бе равностоен, но по-чистите положения бяха създадени от австрийците.

Още в първата минута на срещата звездата на домакините Давид Алаба удари греда, след страхотен удар от около 25 метра.

Отново Арнаутович стреля опасно в 10-тата минута, но вратарят на Унгария успя да спаси.

Десетина минути преди края на първата част Юнузович опита коварен изстрел към вратата на "маджарите", но ветеранът в състава на Унгария Габор Кирали изби в корнер.

Така се стигна до 63-тата минута, когато гостите изненадващо откриха резултата на стадион "Стад дьо Бордо". Двойно подаване между Гера и Шалай изведе последния на добра позиция и той с техничен удар мушна топката покрай австрийския вратар.

Кошмарът за Австрия стана пълен само три минути по-късно, когато за втори жълт картон терена напусна Александър Драгович и остави своя отбор с човек по-малко.

Три минути преди края мача Унгария отбеляза и второ попадение. Резервата Щибер излезе очи в очи с вратаря на Австрия и го прехвърли технично за 0:2.

До края домакините опитаха да променят развоя на срещата, но с човек по-малко им бе доста трудно и в крайна сметка Унгария взе трите точки.