Уелс продължава да пише история, класирайки се за първи път на четвъртфинал на европейско първенство. Днес "Драконите" победиха Северна Ирландия с 1:0 в осминафинален мач на Евро 2016, игран на стадион "Парк де Пренс".

Галерия

Двата тима изиграха много слабо първо полувреме, в което най-интересната ситуация беше отмененият гол на Аарън Рамзи заради явна засада.

Второто полувреме също не предлагаше нищо запомнящо се, но четвърт час преди края на редовното време Гарет МакОули си вкара нещастен автогол, засичайки топката в собствената си врата след центриране на Гарет Бейл отляво.

До края не се случи нищо интересно и така на четвъртфиналите Бейл и компания ще играят срещу Белгия или Унгария.

Двата тима започнаха много спокойно и се разузнаваха в началните минути, водейки борба за всяка педя терен. Преди да изминат десетина минути игра Стюърт Далас отправи първия удар в мача след хубава контра на своите, но Хенеси се намеси блестящо.

Малко след това Гарет Бейл центрира меко в наказателното поле на съперника, където Аарън Рамзи пробва отиграване с петичка, но без успех.

Не след дълго се стигна и до правилно отменен гол за Уелс. Воукс свали с глава за Рамзи, който остана сам срещу вратаря и вкара, но реферът правилно маркира засада.

В средата на първото полувреме Джейми Уорд отправи плътен удар, който накара Хенеси да спасява с върха на пръстите си. После Кайл Лафърти отправи много неточен удар с глава.

До края на полувремето липсваха интересните моменти. Гарет Бейл отправи много слаб и неточен удар извън наказателното поле, а после шут на Тейлър по диагонала беше блокиран след хубава контра на "драконите".

Малко след почивката Сам Воукс беше оставен непокрит в наказателното поле, но нападателят стреля много разочароващо с глава покрай десния страничен стълб след центрирането на Рамзи към него.

Преди да измине един час игра вратарят на Северна Ирландия Майкъл МакГовърн се намеси блестящо и спаси удара на Бейл от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края на редовното време Гарет Бейл събуди позаспалите зрители по трибуните с остро центриране, което накара Гарет МакОули да си вкара автогол, засичайки кълбото в собствената си врата.

Северна Ирландия нямаше ясна идея как да стигне до изравнителен гол в оставащите минути, залагайки предимно на дълги подавания. Така на четвъртфиналите Уелс ще срещне Белгия или Унгария.

Уелс - Северна Ирландия 1:0

1:0 Гарет МакОули - 75', автогол

Уелс: Хенеси, Гънтър, Тейлър, Дейвис, Честър, Ашли Уилямс, Алън, Рамзи, Ледли (Джонатан Уилямс - 63'), Бейл, Воукс (Робсън-Кану - 55')

Северна Ирландия: МакГовърн, МакОули (Мадженис - 84'), Джони Евънс, Кори Евънс, Хюз, Каткарт, Дейвис, Далас, Норууд (МакГин - 79'), Уорд (Уошингтън - 69'), Лафърти